کد خبر : 62399 دوشنبه 24 تیر 1398 - 18:30:52
هارمونی؛-سیستم-عامل-جدید-گوشی-هواوی

هارمونی؛ سیستم عامل جدید گوشی هواوی

شرکت هواوی به تازگی سیستم‌عامل جدید گوشی‌های خود موسوم به هارمونی را رسما ثبت تجاری کرده‌ است.

به گزارش سیناپرس، به نظر می‌رسد مشکلات بین هواوی و دولت آمریکا کمی رفع شده است؛ اما این بدان معنا نیست که این شرکت چینی قصد نداشته باشد ساخت سیستم‌عامل اختصاصی خود برای موبایل را تکمیل نکندچون ممکن است در شرایط مشابه و در آینده به آن نیاز پیدا کند. شرکت هواوی سیستم‌عامل موبایل جدید خود به‌ نام "هارمونی(Harmony)  را ۱۹ ژوئیه و در اداره‌ مالکیت معنوی اتحادیه‌ی اروپا (European Union Intellectual Property Office) ثبت تجاری کرده‌ است.

مدتی پیش این شرکت سیستم‌عاملی به‌ نام "هنگ‌منگ" (Hong Meng) را در چین به‌عنوان علامت تجاری خود ثبت کرد؛ اما بعدا مشخص شد که این سیستم‌عامل برای اینترنت اشیاء (Internet of Things)  ساخته شده است. مدیرعامل هواوی، یو چنگ‌دونگ، اعلام کرده‌ است که سیستم‌ عامل تلفن‌ همراه این شرکت نیز تا پایان سال وارد بازار چین خواهد شد و در دسترس کاربران چینی قرار خواهد گرفت. سپس در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰، برای کاربران سراسر دنیا عرضه خواهد شد.

هواوی در مصاحبه‌های زیادی از سیستم‌ عامل اختصاصی خود تمجید کرده و گفته است ۶۰ درصد سریع‌تر از اندروید است؛ اما درعین‌حال به‌ وضوح گفته‌ است برای اینکه بتواند با بازار کنونی جهان بیشتر هماهنگ شود، ترجیح می‌دهد از اندروید و ویندوز استفاده کند.

تصمیم درستی است که هواوی به‌ دلیل مشکلاتی که در حال‌حاضر با آمریکا دارد، برنامه‌های جایگزین برای شرایط احتمالی داشته باشند. به نظر می‌رسد تصمیم مهم دیگری که باید گرفته شود، این است که بتوانند قطعات اصلی بردها را از شرکت‌های جایگزین تهیه و پلتفرمی ایجاد کند که برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری جالب باشد و حمایت آن‌ها را جذب کند.  

منبع: زومیت

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]