کد خبر : 62380 شنبه 22 تیر 1398 - 18:00:08
دستاوردهای-علمی-و-پژوهشی-حمایت-می‌شود

در حوزه فضایی :

دستاوردهای علمی و پژوهشی حمایت می‌شود

سیناپرس: طرح حمایت از دستاوردهای علمی و پژوهشی حوزه فضایی در راستای توسعه سند جامع هوافضای کشور و تحقق هدف حمایت از پژوهشگران و فناوران حوزه فضایی در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می شود.

به گزارش سینا پرس،طرح حمایت از دستاوردهای علمی و پژوهشی حوزه فضایی ضمن پایش دستاوردهای علمی پژوهشی موجود در حوزه فضایی، به تعیین جایگاه فعلی کشور در سطح جهانی و برنامه‌ریزی برای ارتقای این بخش در کشور می پردازد.

همچنین، در این طرح با مطالعه و ارزیابی سایر مراکز راهبردی مشابه (داخلی و خارجی)، یک آیین‌نامه منسجم و جامع با در نظر گرفتن اهداف و اولویت‌های حوزه فضایی تدوین می‌شود. در این طرح به‌منظور سازمان‌دهی و هدفمندسازی کلیه حمایت‌های حوزه فضایی، ضمن مطالعه و بررسی نحوه حمایت سایر مراکز حامی پژوهش و فناوری داخل کشور، یک چرخه تعامل بین تمامی این مراکز طراحی و ایجاد خواهد شد.

در ادامه این فرآیند و به منظور برنامه‌ریزی برای حمایت از فعالان دانشگاهی حوزه فضایی مرحله دوم این طرح با هدف تهیه و تدوین آیین نامه حمایتی از این دستاوردها نیز در کشور اجرایی خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]