کد خبر : 62336 چهارشنبه 12 تیر 1398 - 19:31:01
آغوش-باز-مدیریت-شهری-به-روی-ایده‌های-خلاقانه

آغوش باز مدیریت شهری به روی ایده‌های خلاقانه

سیناپرس: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: رفع مشکلات با روش‌های سنتی امکان پذیر نیست به همین دلیل باید به سمت شرکت‌های دانش بنیان حرکت کرد که در این راستا آغوش مدیریت شهری برای دریافت ایده‌های خلاقانه باز خواهد بود.

به گزارش سیناپرس از اصفهان، علیرضا صلواتی امروز در ششمین برنامه از تورهای فناوری با بیان اینکه رفع مشکلات با روش‌های قدیمی امکان پذیر نیست، باید به سمت شرکت‌های دانش بنیان حرکت کرد، گفت: مشکلات شهر را می‌توان با کمک شرکت‌های دانش بنیان رفع کرد البته نه با برنامه‌های سخت و پر هزینه؛ باید توجه داشت سرعت ایجاد مشکلات از سرعت مدیران در رفع آن بیشتر است.

وی با بیان اینکه در مراکز ترافیک برای کنترل کیفیت هوا می‌توان از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده کرد، افزود: در چند ماه گذشته اصفهان آلوده ترین شهر بوده و امروز سه دغدغه اساسی شهروندان سلامت، آلودگی هوا و زاینده رود است. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اظهار کرد: رفع مشکلات با روش‌های سنتی امکان پذیر نیست به همین دلیل باید به سمت شرکت‌های دانش بنیان حرکت کرد که در این راستا آغوش مدیریت شهری برای دریافت ایده‌های خلاقانه باز خواهد بود تا بتوانیم مشکلات را به بهترین شکل ممکن رفع کنیم و امروز نیز این تورها برای آشنایی با مشکلات و ارائه راه حل‌ها برگزار شده است.

تدوین فرآیند بکارگیری از فناوری در شهرداری

علیرضا گلچین‌فر، رییس اداره ارتباط با صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان با بیان اینکه فرآیند بکارگیری فناوری در شهرداری اصفهان تدوین شده است، اظهار کرد: در سال‌های گذشته بخش‌های مختلف شهرداری نیازهای فناورانه خود را مستقل انجام می‌دادند و موازی کاری‌هایی در این حوزه صورت می گرفت، اما در شهریورماه ۹۷ و با ابلاغ فرآیند بکارگیری فناوری توسط شهردار اصفهات دریچه واحدی، برای ورود فناوری به ساختار شهرداری اصفهان ایجاد شد.

وی ادامه داد: به طور کلی فرآیند بکارگیری فناوری یک فرآیند برای تسهیل ورود فناوری به مدیریت شهری بود که پیش بینی شد که در آن چرخه فناوری نحوه ورود، مسیر تایید، جرئیات بهره برداری و بازخورد را تعیین می کند و پس از اینکه طرح یا فناوری این چرخه را طی کرد به شورای عالی فناوری که ریاست آن نیز بر عهده شهردار اصفهان است، ارسال می‌شود البته هدف از تشکیل این شورا سیاست‌گذاری و تدوین راهبردهای حوزه فناوری در شهرداری اصفهان است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]