کد خبر : 62319 دوشنبه 10 تیر 1398 - 14:40:35
مردم-عادی-هم-ذی-نفع-شهرک-های-تحقیقاتی-هستند

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری:

مردم عادی هم ذی نفع شهرک های تحقیقاتی هستند

سیناپرس: معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: شرکت‌های بزرگ در خوشه‌های صنعتی نیز باید توسعه یابند و مشکلات فناوری آنها حل شود که این وظیفه نیز به عهده این مراکز و شرکت‌های دانش بنیان است.

مسعود برومند ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه این شهرک پیشتاز در عرصه علم و کارآفرینی بوده افزود: برای اینکه این سازمان پیشتاز باقی بماند باید تلاش و هزینه زیادی کرد و پیشتازی شهرک به معنای ستاد اجرایی و مجموعه اداری نیست بلکه منظور تمام توان فناورانه و کار آفرینانه است.

وی با بیان اینکه شهرک باید حتی برای انسان های عادی نیز انتفاع داشته باشد خاطرنشان کرد: علت امر این است که همه افراد از کارآفرینی سود می برند و بهره وری شهرک فقط مختص به نخبگان و قشر خاصی از جامعه نخواهد بود.

برومند با تاکید براینکه ایجادشغل برای مردم جزو وظایف کارآفرینان در پارک‌های علم و فناوری و شهرک علمی و تحقیقاتی است، اظهار داشت: شرکت‌های بزرگ در خوشه‌های صنعتی نیز باید توسعه یابند و مشکلات فناوری آنها حل شود که این وظیفه نیز به عهده این مراکز و شرکت‌های دانش بنیان است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه مسئولیت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد باید به عهده افرادی باشد که بدانند ایجاد یک شرکت دانش بنیان، کار ساده ای نیست و چه فرایندها و سختی‌هایی به همراه دارد ابراز کرد: انتخاب مسئول شهرک از بین این همه مدیر نخبه و کارآمد برای ما کار بسیار سختی بود.

وی با اشاره به اینکه ما به مسئولانی نیاز داریم که راست بگویند، درست عمل کنند و اگر بدانند که یک واحد فناوری مشکلی دارد، شب‌ها نتوانند راحت بخوابند ،اظهار کرد: ماموریت های شهرک فقط در محدوده استان نیست بلکه شهرک در سطح کشوری و حتی بین المللی باید ایفای نقش کند.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از افراد حقیقی و حقوقی استفاده می‌شود براین اساس مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دانش بنیان که دارای تجربه‌های کافی هستند می‌توانند برای حضور در این جلسه‌ها، اعلام آمادگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی باید چابک باشد و درگیر پارادایم قبلی نشود تا زندانی برخی مقررات نشده و توانایی شکستن برخی دیوارها را داشته باشد.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه امروز شهرک مثل یک سازمان یکپارچه است که هرکدام از اجزا دارای توانمندی بسیار عمیق در کار خود هستند ابراز کرد: ما مسئول برآورده کردن نیازهای نهان مردم هستیم و آینده ای را می بینیم که ممکن است سال های بعد با ندیدن آن موجب چالش برای کشور شود.

وی تاکید کرد: برای چنین شرایط پیچیده مجموعه ما باید دائم در حال فکر کردن تمرکز و دریافت ایده های جدید و پردازش آن باشد بر این اساس تیمی که در حوزه نوآوری کار می‌کند باید دائم بزرگ و بزرگتر شود و ارتباط آنها انقدر باید صمیمانه باشد که هر سدی را بتواند از جلوی پا بردارد.

برومند در پایان خاطرنشان کرد: رمز موفقیت برای این تیم عدم ورود به حاشیه پرهیز از قضاوت های زودهنگام و حل مسائل از طریق دوستی است براین اساس باید بپذیریم هرکسی محدودیتی دارد و اگر کنار هم باشیم میتوانیم محدودیتها را از بین ببریم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط