کد خبر : 62208 دوشنبه 13 خرداد 1398 - 18:15:29
حرکت-دانشگاه-آزاد-در-راستای-دانشگاه-فناور

حرکت دانشگاه آزاد در راستای دانشگاه فناور

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به شکل عملیاتی، جهادی، حضوری و مسئله‌محور، به سمت دانشگاه فناور حرکت خواهد کرد.

به گزارش سینا پرس وبه نقل از ایسنا ،دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در کمیسیون تخصصی پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که به صورت ویدئوکنفرانس با موضوع تحقیقات، فناوری و نوآوری برگزار شد، گفت: این جلسه به منظور بررسی نقطه نظرات رؤسای واحدهای دانشگاه درخصوص آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌هایی است که در حوزه تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که دانش به فناوری و ثروت تبدیل نشده باشد، علم لاینفع است. علم با تبدیل به ثروت سالم می‌تواند در خدمت رفاه و پیشرفت بشریت باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور، از توانمندی‌های بالایی در نیروی انسانی و تجهیزات برخوردار است، گفت: این دانشگاه با پتانسیل‌های موجود، می‌تواند منشأ تحولات بزرگی در کشور باشد. ایجاد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری درواقع یک نوآوری است که می‌تواند طلایه‌دار یک موفقیت بزرگ برای دانشگاه باشد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم حرکت به سمت دانشگاه فناور، تصریح کرد: در صورتی که دانشگاه‌ها به سمت فناوری حرکت کنند، نقش بسیار پررنگی در زندگی افراد جامعه خواهند داشت و تلاش در این جهت، یک وظیفه ملی، میهنی و دینی است.

دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر اینکه فضای تحقیقاتی و فناوری باید در دانشگاه فضایی عملیاتی باشد، نه صرفاً آیین‌نامه‌ای، گفت: سعی داریم به شکل عملیاتی، جهادی، حضوری و مسئله‌محور و در قالب یک برنامه کلان، به سمت دانشگاه فناور حرکت کرده و ظرف دو سال آینده ثروت‌های دانش‌بنیان بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان، دانش و فناوری را برای دانشگاه ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه آیین‌نامه، شیوه‌نامه و بخشنامه فقط ابزاری برای بهتر کار کردن است، اظهار کرد: از هر پیشنهادی که بتواند آیین‌نامه‌ها را در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا دهد، استقبال می‌شود.

در این جلسه روسای واحدها به صورت ویدئو کنفرانس به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص آیین‌نامه‌های دانشگاه در حوزه تحقیقات و فناوری پرداختند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط