کد خبر : 62206 دوشنبه 13 خرداد 1398 - 18:14:42
من-یک-شوخی-هستم-پس-شما-هم-شوخی-هستید-

من یک شوخی هستم پس شما هم شوخی هستید

سیناپرس: کمدی و مفاهیم طنز را نمی‌توان تنها یک سرگرمی باهدف خنداندن مردم محسوب کرد و در حقیقت کمدی بازتاب‌دهنده نواقص و ضعف‌های یک جامعه محسوب می‌شود. این موضوع دستمایه نگارش کتابی شده که اخیراً توسط یک کمدین مشهور انگلیسی منتشر شد.

به گزارش سینا پرس ، کمدین‌ها را می‌توان یکی از محبوب‌ترین گروه‌های هنرمندان دسته‌بندی کرد که معمولاً آثارشان با اقبال عمومی مناسبی روبه‌رو شده و طرفداران زیادی در رده‌های سنی مختلف دارند. کمدی و آثار این حوزه از دیرباز در ادبیات و هنرهای نمایشی وجود داشته و رابین اینس (Robin Ince) کمدین و مجری مشهور طنزپرداز انگلیسی در این رابطه اعتقاد دارد که کمدی یک پلتفرم مناسب جهت فهم صفات عجیب انسان است.

کمدین‌ها اغلب باهدف سرگرم کردن مخاطبان خود از چارچوب‌های عادی زندگی خارج‌شده و نقاط ضعف و کاستی‌های خود و محیط اطراف و جامعه‌شان را پررنگ و برجسته می‌کنند و به همین دلیل می‌توان از بستر کمدی برای درک ویژگی‌های انسان و جامعه استفاده کرد.

این کمدین انگلیسی به‌تازگی کتابی با عنوان «من یک شوخی هستم پس شما هم شوخی هستید: کمدین و نگاهی به آنچه از ما یک انسان می‌سازد.» منتشر کرده که در این کتاب وی با موضوعات مختلفی سروکار داشته و به بررسی مواردی ازجمله آسیب‌های روحی، اضطراب و نگرانی، اندوه و همچنین تخیل، خلاقیت و شوخی و مزاح پرداخته است. این کتاب به‌تازگی توسط انتشارات آتلانتیک (Atlantic Books) چاپ و روانه بازار شده و باقیمت ۱۷ پوند به فروش می‌رسد.

وی در این اثر از دانش‌های مختلفی همچون علوم اعصاب، روانشناسی و نظرات کمدین‌ها دیگر برای واکاوی ذهن انسان استفاده کرده و خصوصیات ذهن انسان را به تصویر می‌کشد. به باور وی کمدی تنها ابزاری برای خنداندن مردم نبوده و کمدی و تراژدی با یکدیگر مرتبط بوده و دوروی یک سکه محسوب می‌شوند.

کلید واژه ها: طنز - کمدین - پلتفرم - رابین اینس -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]