کد خبر : 62205 یکشنبه 12 خرداد 1398 - 13:51:01
کشتار-بی‌رحمانه-نهنگ‌ها-آب-دریا-را-قرمز-کرد-

کشتار بی‌رحمانه نهنگ‌ها آب دریا را قرمز کرد

سیناپرس: این کشتار همه ساله با فرارسیدن فصل تابستان انجام می شود و روستاییان برای تامین گوشت موردنیاز خود دستکم 800 نهنگ و دلفین را به این شکل قربانی می کنند.

قدمت این کشتار به اواخر قرن شانزدهم میلادی بازمی گردد که مردم با هدایت نهنگ ها به سمت آب‌های کم عمق آنان را شکار می کنند.روستاییان در یک جزیره دورافتاده اقیانوس آرام با کشتن 250 نهنگ و دلفین آب دریا را تبدیل به رنگ قرمز کردند. ماهیگیران در ساحل شهر توشهاون در جزایر فارو با هدایت نهنگ ها و دلفین ها به سمت ساحل آنها را به طرز وحشیانه و بی رحمانه ای قتل عام کردند.

این کشتار همه ساله با فرارسیدن فصل تابستان انجام می شود و روستاییان برای تامین گوشت موردنیاز خود دستکم 800 نهنگ و دلفین را به این شکل قربانی می کنند. قدمت این کشتار به اواخر قرن شانزدهم میلادی بازمی گردد که مردم با هدایت نهنگ ها به سمت آب‌های کم عمق آنان را شکار می کنند. جزایر فارو نام جزایر هجده‌گانه‌ای است که به عنوان یکی از منطقه‌های خودگردان دانمارک شناخته می‌شود.

فعالان شبکه های اجتماعی کشتن 150 تا 200 نهنگ و 40 دلفین را در جزایر فارو تایید کرده اند.

گوشت و پیه این نهنگ‌ها منبع غذایی هزاران نفر از ساکنان جزایر فارو است. برآورد شده جمعیت نهنگ ها در شرق آتلانتیک شمالی حدود 778 هزار عدد است که حدود 100 هزار نهنگ در اطراف جزایر فارو هستند.

جزایر فارو نام جزایر هجده‌گانه‌ای است که به عنوان یکی از منطقه‌های خودگردان دانمارک شناخته می‌شود. این مجمع الجزایر در سال 1814 از نظر سیاسی از نروژ جدا شد و از سال 1948 به‌صورت استانی خودمختار از پادشاهی دانمارک درآمد.

ساکنان منطقه شکار نهنگ را یک فعالیت جمعی می‌دانند که همه می‌توانند در آن شرکت کنند. آنها می‌گویند این کار تحت مقررات و قوانین ملی صورت می‌گیرد و به گونه‌ای انجام می‌شود که نهنگ‌ها کمترین درد و رنج را متحمل شوند اما تصاویر این کار برای افرادی که با چنین راه و روشی آشنا نیستند، نامتعارف است و باعث شگفتی و حیرت می‌شود.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
کلید واژه ها: کشتار نهنگ ها - دلفین ها - شکار - آب دریا -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]