کد خبر : 62168 سه شنبه 07 خرداد 1398 - 19:03:38
خانه-ملاباشی،-یکی-از-زیباترین-خانه-های-اصفهان

خانه ملاباشی، یکی از زیباترین خانه های اصفهان

سیناپرس: خانه معتمدی یا خانه ملا باشی یکی از زیباترین خانه‌های مربوط به دوران‌های مختلف تاریخی است که تزئینات و معماری بسیار چشمگیر ایرانی دارد. خانه‌ای که هرچند به خاطر معماری‌اش مشهور بوده اما داستان‌های تاریخی بسیاری در پشت صحنه‌ی آن وجود دارد.

این عمارت در واقع نمونه‌ای جذاب از معماری خانه‌های ایرانی است، این خانه به دو بخش کلی تقسیم می‌شود: فضاهای زندگی و فضاهای خدماتی، در فضای زندگی همه چیز گرم و صمیمی، پر انرژی، گشوده و با نورگیری بالا است و در فضاهای خدماتی اتاق‌هایی برای استراحت و کارهای اندرونی است که در آن فضا بسته‌تر، جدی تر و سردتر است.

خانه ملا باشی بیش از ۱۰ اتاق دارد و هم اکنون که تبدیل به اقامتگاه شده، به هر کدام از آن‌ها، نام یکی از ماه‌های ایرانی را داده‌اند. هر یک از این اتاق‌ها ویژگی خاص خود را دارد. شاه نشین این خانه، زیباترین بخش این خانه است که انگیزه مالک برای بازسازی عنوان شده و خوشبختانه آسیب چندانی از مرور زمان ندیده است. دیوارهای آینه کاری، نقاشی روی گچ، گچ کاری و نوری که از ارسی‌های ۹ دری به اتاق می‌بارد، هر بازدید کننده ای را مسحور می کند. دور تا دور این اتاق، اشیای عتیقه دیده می شود. تزئینات کار شده بر روی سقف و لوسترها به زیبایی این بخش از خانه کمک کرده‌اند.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]