کد خبر : 62137 یکشنبه 05 خرداد 1398 - 16:58:10
میکروسکوپ-رامان-برای-آنالیز-و-تشخیص-مواد-تولید-شد-

میکروسکوپ رامان " برای آنالیز و تشخیص مواد تولید شد

به همت متخصصان داخلی‌، امکان افزایش ضریب دقت در تشخیص مواد با فناوری‌های جدید در حوزه لیزر و فوتونیک در کشور فراهم شد.

به گزارش سینا پرس به نقل از تسنیم، با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در شرکت تکسان دستگاه "میکروسکوپ رامان " برای آنالیزو تشخیص مواد با فناوری‌های بالا تولید شد. 

سید حسن توسلی مدیر عامل شرکت تکسان ضمن اشاره به اینکه اغلب آزمایشگاه‌های شیمی، فیزیک و نانو مصرف‌کننده این محصول هستند، اظهار کرد: پس از تولید توانستیم این محصول را به فروش رسانیم و این محصول به دلیل دقت بالایی که دارد در بسیاری از حوزه‌ها از جمله آزمایشگاه‌ها کاربردی است .

توسلی افزود: این محصول در کشورهای اروپایی، آمریکا، چین و ژاپن تولید شده اما با قیمت‌های بسیار بالا که درمقایسه با نمونه تولیدی ما اختلاف قیمت چشمگیر است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان خاطر نشان کرد : با توجه به وجود نمونه‌های خارجی ما قادر به تامین 80 درصد از نیازهای مصرف‌کنندگان این محصول هستیم به طوری که مشتریان داخل کشور استقبال چشم‌گیری از تولید این محصول را داشتند .

وی با اشاره به این موضوع که این محصول دانش‌بنیان امکان تشخیص بیماری‌ها را نیز دارد، گفت : در کاربرد ثانویه این محصول تشخیص بیماری نیز تعریف شده است، تشخیص سنگ‌های قیمتی ، محلول‌های شیمی و مواردی از این دست نیز از جمله کاربردهای این محصول هستند .

مسؤل پژوهشکده لیزر و پلاسما دانشگاه شهید بهشتی درباره میزان اشتغال‌زایی حاصل از تولید این محصول گفت: ما به‌صورت مستقیم با 10 نفر همکاری داریم و به دلیل اهمیت موضوع بازاریابی در حال تقویت تیم بازاریابی هستیم و هرسال 6 کارگاه در دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌کنیم تا در حوزه‌های برند‌سازی و شبکه‌های مجازی موفق شویم.  

وی با اشاره به اینکه نام این محصول در ژورنال‌های خارجی آمده است، گفت: در سه نمایشگاه کره‌، ژاپن و چین حضور داشتیم تا و با عراق نیز مذاکراتی داشتیم تا بتوانیم موضوع صادرات این محصول را نیز به طور جدی‌تری پیگیری کنیم‌. 

توسلی همچنین به حمایت‌های ستاد توسعه فناوری لیزر، فتونیک معاونت علمی اشاره کرد و گفت‌: با حمایت‌های این ستاد امیدواریم بتوانیم برای توسعه فناوری لیزر در کشور گام برداریم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]