کد خبر : 62129 پنج شنبه 02 خرداد 1398 - 17:42:37
حضور-متخصصان-پژوهشکده-سل-و-بیماری‌های-ریوی-در-کنگره-بین-المللی-ECBIP

حضور متخصصان پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی در کنگره بین المللی ECBIP

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به ارائه دستاوردها و نتایج تحقیقات خود در کنگره بین المللی "برونکوسکوپی و اقدامات مداخله‌ای ریه اروپا" پرداختند.

به گزارش سینا پرس به نقل از ایسنا ، کنگره بین المللی "برونکوسکوپی و اقدامات مداخله‌ای ریه اروپا " (ECBIP ) با حضور نمایندگان کشورهای مختلف دنیا در کرواسی برگزار شد.

دکتر عاطفه عابدینی و دکتر کیانی، متخصصان پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی دکتر مسیح دانشوری در این کنگره بین المللی نتایج تحقیقات و دستاوردهای مراکز تحقیقاتی سارکوئیدوز و اینترونشن را در قالب سخنرانی و پوستر ارائه دادند که مورد استقبال اندیشمندان کشورهای مختلف قرار گرفت.

در کنگره مذکور متخصصان دانشگاه نتایج تحقیقات صورت گرفته در کشور را در خصوص مقایسه روش نمونه برداری معمولی از پلور و روش یخ زدن و نمونه گیری از پلور که برای اولین بار در ایران انجام شده است بصورت سخنرانی ارائه کردند. به گفته این متخصصان و بر اساس نتایج حاصل از این مقایسه در روش یخ زدن یا کرایو نتایج بسیار بهتری حاصل می‌شود.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این کنگره هرساله با حضور صدها نفر از متخصصان کلینیکال، پاراکلینیکال و پژوهشگران برجسته در زمینه بیماری‌های ریوی برگزار می‌شود و امسال پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی دکتر مسیح دانشوری، تنها مرکز شرکت کننده از ایران در کنگره مذکور بود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]