کد خبر : 62119 چهارشنبه 01 خرداد 1398 - 16:59:16
-صادرات-گیت-های-فروشگاهی-به-چین-مجوزهای-غیرضروری-دست-و-پاگیر-رونق-تولید

تولیدکننده گیت های فروشگاهی خبرداد:

صادرات گیت های فروشگاهی به چین/ مجوزهای غیرضروری دست و پاگیر رونق تولید

سیناپرس: مدیرعامل شرکت دانش بنیان نیرو پردازش اسپینر گفت: گیت های فروشگاهی تولیدی این شرکت می تواند به صورت نامحدود سرقت کالا را گزارش دهد در حالی که گیت های خارجی تنها یک مورد سرقت را گزارش می دهند.
سجاد جامش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سیناپرس با اشاره به تاسیس شرکت دانش بنیان نیرو پردازش اسپینر در سال 92 و استقرار این شرکت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، اظهار کرد: حوزه فعالیت این شرکت تولید گیت های امنیتی فروشگاهی است که برای تولید چنین گیت هایی از تلفیق علوم رایانه، الکترونیک، مخابرات و مکانیک بهره گرفته ایم.
*گزارش سرقت کالا به صورت نامحدود دستاورد تولیدکننده ایرانی
وی افزود: شرکت نیرو پردازش اسپینر تنها شرکت تولیدکننده این نوع گیت در کشور است و در حال حاضر 21 نوع گیت امنیتی با هزینه نسبی سه تا 10 میلیون تومان در این شرکت تولید و عرضه می شود.
مدیرعامل شرکت نیرو پردازش اسپینر با بیان اینکه شرکت جزء سه تامین کننده اول این گیت ها در کشور است، بیان کرد: با وجود استقبال فراوان بازار داخل، محصولات این شرکت در بازارهای جهانی بهتر به فروش می رسد.
وی با تاکید بر اینکه گیت های فروشگاهی تولیدی شرکت نیرو پردازش اسپینر مزیت های فنی و امنیتی خاصی نسبت به مشابه خارجی خود دارند، در این زمینه عنوان کرد: پایداری الکترونیکی گیت ها تا چند سال آینده، قیمت پایین گیت ها که معادل یک سوم قیمت مشابه وارداتی است، امنیت گیت ها که می تواند به صورت نامحدود سرقت کالا را گزارش دهد در حالی که گیت های خارجی تنها یک مورد سرقت را گزارش می دهند؛ از مهمترین مزیت های گیت های تولیدی شرکت نیرو پردازش اسپینر است.
*صادرات محصول ایرانی به چین
جامش در خصوص چشم انداز آینده این شرکت، بیان کرد: در حال حاضر محصولات ما به کشورهای چین، مصر، عراق، افغانستان و ... صادر می شود اما به دلیل تحریم ها کار صادرات کمی سخت شده است، از این رو قصد داریم تا در پارک علم و فناوری چین دفتری راه اندازی کرده و آنجا نیز تولید داشته باشیم تا کار بازرگانی به راحتی انجام شود؛ در شرایط فعلی مجبوریم در حوزه صادرات با احتیاط کار کنیم.
وی در خصوص نیروهای بکارگرفته شده در این شرکت و جذب نخبگان، اذعان کرد: در حال حاضر شش نفر نخبه در راس امور شرکت مشغول به فعالیت هستند و سایر کارگران نیز میانگین سنی زیر 30 سال داشته و جزء نخبگان هستند.
*مجوزهای غیرضروری دست و پاگیر رونق تولید
مدیرعامل شرکت نیرو پردازش اسپینر با اشاره به شعار سال در خصوص رونق تولید ابراز کرد: متاسفانه در داخل بحث های بین سازمانی موجب کاهش رونق تولید می شود، به عنوان نمونه برای یک کار تولیدی لازم است چندین مجوز گرفته شود که همه این مجوزها به هم وابسته اند، برای واردات باید مجوز گرفت و برای گرفتن مجوز باید ثبت سفارش داشت و برای ثبت سفارش باید مواد اولیه موجود باشد که این مواد ممکن است به راحتی در بازار یافت نشود.
وی اضافه کرد: این شرایط فقط برای شرکت های تولیدی تحت نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت قابل قبول است اما برای شرکت های دانش بنیان که زیر نظر وزارت علوم هستند، شرایط سخت است.
جامش ادامه داد: وزارت صنعت فقط شرکت هایی را تولیدی می داند که زیر نظر همین وزارت خانه و در شهرک های صنعتی مستقر باشند در حالی که شرکت های دانش بنیان عموما در شهرک های علمی و تحقیقاتی مستقر بوده و زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کنند.
وی تاکید کرد: برای اینکه تولیدی حساب شویم باید حتما پروتکل های وزارت صنعت، معدن و تجارت را رعایت کنیم که موجب تحمیل هزینه های سنگین می شود.
وی با بیان اینکه بسیاری از مجوزها غیرضروری هستند و دست و پای تولیدکنندگان را بسته اند، خاطر نشان کرد: به نظر می رسد برای رونق تولید بهتر است جلوی پای تولیدکنندگان سنگ نیندازند و کاری به کار آن ها نداشته باشند تا این مهم اتفاق بیفتد.
خبرنگار: سید امیر حسین ابطحی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]