کد خبر : 62053 پنج شنبه 26 اردیبهشت 1398 - 11:21:50
فستیوال-نوآوری-صنعت-سنگ-در-اصفهان-برگزار-می-شود

توسط فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان؛

فستیوال نوآوری صنعت سنگ در اصفهان برگزار می شود

فستیوال نوآوری صنعت سنگ با متولی‌گری مرکز فن­ بازار ملی ایران، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) و فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان، در تیرماه ۹۸ برگزار می شود.
به گزارش سیناپرس به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی اصفهان، فستیوال نوآوری صنعت سنگ با متولی‌گری مرکز فن­ بازار ملی ایران، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) و فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان، در تیرماه 98 برگزار می شود.

 

اعظم دانش مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با بیان این که شرکت آیریک در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، اظهار داشت: از جمله ماموریت‌های اصلی این شرکت ایجاد تسهیل در تبادل فناوری و سرمایه می‌باشد.

وی افزود: شرکت آیریک به عنوان کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان مجری برگزاری رویداد فستیوال نوآوری در صنعت سنگ می‌باشد.

مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک، خاطرنشان کرد: فستیوال نوآوری صنعت سنگ با متولی‌گری مرکز فن­ بازار ملی ایران، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) در تیرماه 98 برگزار خواهد شد.

دانش با تصریح این که هدف از این رویداد ایجاد پل ارتباطی میان طراحان و ایده‌پردازان (عرضه‌کنندگان فناوری و محصول) با سرمایه‌گذاران (تقاضا کنندگان فناوری و محصول) می‌باشد، بیان داشت: برگزاری این رویداد در راستای شعار سال، رونق تولید را در صنعت سنگ که یکی از مهمترین بخش های تولید و اقتصاد در کشور و بویژه در استان اصفهان است را مورد توجه قرار داده و کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان با تمام توان تلاش می کند، نقش تسهیل‌گری در ارائه طرح‌های مناسب صنعت سنگ داشته باشد و بواسطه این رویداد قراردادهایی بین سرمایه‌گذاران و صاحبان فناوری منعقد گردد.

 

محورهای اصلی این رویداد کدامند؟

مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک، تاکید کرد: یکی از محورهای اصلی در این رویداد نوآوری و افزایش بهره‌وری در استخراج سنگ (استخراج از اعماق معادن سنگ بدون تخریب در سطح رویی‌ معدن و تجهیزات مربوط به استخراج و غیره) می باشد.

وی افزود: فناوری‌های نوین در راستای افزایش بهره‌وری در تولید سنگ (بهینه کردن مواد مصرفی ماشین‌آلات شامل لقمه‌های سنباده، جایگزین پرکننده‌های ماستیک)، همچنین ماشین‌آلات خط تولید و بسته‌بندی (اسکنر، روش‌های سورتینگ سنگ، خشک‌کن بهینه و سریع، سفارش‌گیری آنلاین و ....) از دیگر محورهای این رویداد است.

دانش ادامه داد: روش‌های نوین بازیافت پسماند و رفع چالش‌های زیست‌محیطی آن (بازیابی پسماند شامل گل سنگ، ضایعات سنگ، استحصال مواد با ارزش افزوده مانند الماس و ...)، اتوماسیون خط تولید (ماشین‌آلات اتوماتیک، انبارداری هوشمند و ...) و سنگ‌های تزئینی و مواردی از این دست هم بعنوان محورهای اصلی این رویداد می باشد.

دانش خاطرنشان کرد: در این فستیوال، طرح ها و اختراعات مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت، که طرحهای و اختراعات برگزیده، همزمان با برگزاری فستیوال به مخاطبان و سرمایه‌گذاران معرفی و زمینه تعامل بین طرفین با جلسات رو در رو (B۲(B فراهم می‌شود.

سرمایه‌گذاران این رویداد چه کسانی هستند؟

وی در پاسخ به این سوال، خاطرنشان کرد: بیشتر سرمایه‌گذاران دعوت شده در این فستیوال از صاحبان صنعت سنگ بوده و تولیدکنندگان در این حوزه (از استخراج سنگ تا فراوری) را شامل می‌شود.

 

مزایای فستیوال برای صاحبان ایده و فناوران چیست؟

دبیر اجرایی این رویداد، در ادامه به بیان مهمترین مزایای این فستیوال برای صاحبان ایده و فناوران پرداخت و اظهار داشت: از جمله این مزایا وجود مشاوره کسب و کار در کنار صاحب فناوری، وجود اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان مشاور علمی بر روی طرح‌ها، و برگزاری دوره آموزشی برای طرح‌های منتخب به جهت افزایش جذابیت طرح هنگام ارائه به سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: وجود تسهیلات برای تکمیل مستندات جهت ارائه و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران و صنعتگران، امکان تجاری‌سازی طرح از طریق سرمایه‌گذاری مشترک، اعطای لیسانس و یا فروش مالکیت معنوی، امکان رشد و توسعه تولید از طریق ایجاد همکاری مشترک و استفاده از توانمندی مدیریتی و تولیدی صنعتگران، توسعه بازار محصول با استفاده از ظرفیت و تجربه سرمایه‌گذاران/صنعتگران در بازار، استفاده از توانمندی مدیریتی و تولیدی در همکاری‌های مشترک برای توسعه و ارتقای محصول، و امکان حضور در نشست‌های رو در رو (B2B) نیز از دیگر مزایایی است که انتظار می رود در این رویداد محقق شود.

 

فستیوال برای صنعتگران و سرمایه گذاران چه مزایایی دارد؟

مدیر عامل شرکت سنجش و دانش آیریک، خاطرنشان کرد: فستیوال نوآوری صنعت سنگ برای صنعتگران و سرمایه گذاران هم مزایای مهمی دارد.

وی گفت: رفع نیاز فناورانه و مشکلات موجود در صنعت از طریق ارائه طرح‌ها و محصولات جدید، رصد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فناوری‌های ارائه شده، امکان برگزاری جلسات مذاکره با طرح‌های مختلف جهت انتخاب بهینه، استفاده از ظرفیت فناوران جهت کاهش ریسک هزینه تحقیق و توسعه، وجود مشاوران علمی جهت صحه گذاری بر عملیاتی بودن راهکارهای پیشنهادی، و کاهش دغدغه‌های صنعتگران در افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید از جمله مهمترین مزایای فستیوال برای صنعتگران و سرمایه گذاران است.

 

طریقه شرکت در این رویداد چگونه است؟

مسوول کارگزاری فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان، گفت: طراحان و نوآوران حقیقی و حقوقی که تمایل به حضور در این فستیوال دارند، می‌توانند فرم ارائه طرح را از سایت www.sdiric.ir/stonefestival دریافت نمایند.

وی تاکید کرد: طراحان و نوآوران حقیقی و حقوقی تا تاریخ 10خرداد ماه 1398 فرصت دارند، با تکمیل فرمهای مربوطه، طرحهای خود را به دبیر خانه این رویداد ارسال کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]