کد خبر : 62018 یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 14:02:45
آمادگی-دانشگاه-امیرکبیر-برای-تقویت-همکاری-با-دانشگاه-پوآتیه-فرانسه

آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای تقویت همکاری با دانشگاه پوآتیه فرانسه

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به توسعه ارتباطات بین الملل این دانشگاه در سال های اخیر گفت: این دانشگاه آمادگی دارد تا همکاری های علمی و آموزشی خود را با دانشگاه پوآتیه فرانسه تقویت کند.

به گزارش سینا پرس به نقل از ایسنا ، دکتر سید احمد معتمدی در نشست مسئولان دانشگاه پوآتیه فرانسه گفت: باتوجه به اینکه در فرانسه تحصیل کرده‌ام با دانشگاه‌های این کشور آشنایی لازم را دارم.
وی افزود: دانشگاه پوآتیه فرانسه جزو دانشگاه‌های خوب این کشور است و آمادگی داریم تا همکاری‌های علمی و آموزشی خود را با این دانشگاه تقویت کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: درحال حاضر بیش از ۵/‏۴ میلیون دانشجو در ایران مشغول به تحصیل هستند و این درحالی است که پیش از انقلاب اسلامی تنها ۱۷۰ هزار دانشجو در کشور وجود داشت.
دکتر معتمدی اظهار داشت: بنابراین سیاست دولت بر این است که بر روی سرمایه‌های انسانی سرمایه گذاری کند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دانشگاه‌های بزرگ و دارای قدمت ایران همواره سعی کردند در کنار توسعه کمی، توسعه کیفی را نیز دنبال کنند.
دکتر معتمدی گفت: ارتباط بین المللی با دانشگاه‌های خوب دنیا یکی از روش‌های افزایش کیفیت علوم در سطح دانشگاه‌ها بشمار می‌رود بنابراین دانشگاه‌های بزرگ ایران علاقه دارند با دانشگاه‌های خارجی از جمله دانشگاه پوآتیه فرانسه ارتباط داشته باشند.
پروفسور ایو ژان، رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه نیز در این جلسه گفت: این دانشگاه علاقه دارد در زمینه‌های ادبیات، حقوق، ریاضیات و محیط زیست با دانشگاه‌های کشور ایران همکاری داشته باشد.
وی عنوان کرد: دانشکده ریاضیات این دانشگاه در حوزه‌هایی مانند بیولوژی و تصویربرداری پزشکی نیز فعالیت می‌کند که علاقه داریم در این حوزه‌ها نیز با دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دیگر دانشگاه‌های کشور ایران همکاری کنیم.
رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه اظهار داشت: همچنین در این دانشگاه در زمینه آب، انرژی و محیط زیست نیز فعالیت می‌کنیم و یک مرکز چند زمینه‌ای با محوریت شیمی، بیولوژیک و زیست محیطی نیز در این دانشگاه فعال است.
وی اضافه کرد: دانشگاه پوآتیه جز دانشگاه‌هایی است که در زمینه پیوند اعضا نیز فعالیت می‌کند.
وی گفت: دانشگاه‌های مختلف در زمینه آموزش الکترونیکی سرمایه گذاری کرده اند و دانشگاه ما نیز در این زمینه متمرکز شده و علاقه داریم که به صورت الکترونیکی نیز کار کنیم و تجربه خود را در این زمینه ارائه کنیم.
رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه تاکید کرد: این دانشگاه در حوزه‌های حمل و نقل و هوافضا نیز فعالیت می‌کند که در این حوزه‌ها نیز می‌توانیم با دانشگاه‌های ایران همکاری داشته باشیم.
پروفسور لوویر، معاون دانشگاه پوآتیه فرانسه نیز در این جلسه گفت: تحقیقات با کیفیت عالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه‌های کشور ایران انجام می‌شود.
وی با اشاره به موضوع محیط زیست گفت: دانشگاه پوآتیه فرانسه از سوی دولت به عنوان مسئول توسعه پایدار و توجه به ویژگی‌های زیست محیطی انتخاب شده است بنابراین تحقیقات در این زمینه برای ما بسیار مهم است.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، همچنین در این نشست نمایندگان دانشگاه‌های دانشگاه‌های تهران، الزهرا، شهید بهشتی، تربیت مدرس، خوارزمی، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم پزشکی آزاد اسلامی حضور داشتند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها