کد خبر : 61974 دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 17:46:04
کسب-مدال-طلا-جشنواره-اختراعات-ژنو-توسط-برگزیده-المپیاد-دانش‌آموزی‌نانو-

کسب مدال طلا جشنواره اختراعات ژنو توسط برگزیده المپیاد دانش‌آموزی‌نانو

سیناپرس: محمدرضا مجیدی، دارنده مدال نقره پنجمین المپیاد دانش‌آموزی فناوری‌نانو موفق به کسب مدال طلای چهل وهفتمین جشنواره اختراعات ژنو شد.

به گزارش سینا پرس، برگزیده دوره پنجم و ششم المپیاد دانش‌آموزی‌نانو برای ساخت نوعی پماد پوستی محافظ در برابر اشعه ایکس از سوی کمیته جشنواره اختراعات ژنو برای کسب مدال طلا معرفی شد.
وی درباره کاربردهای این محصول می‌گوید: «این پماد دارای خواص محافظتی در برابر تابش‌های اشعه ایکس است و می‌تواند سطح پوست را از گزند این تابش‌ها مصون دارد، علاوه براین، این پماد دارای خواص آنتی‌باکتریال بوده و به حفظ رطوبت پوست نیز کمک می‌کند. این پماد قابل استفاده در تصویربرداری‌های پزشکی است و همچنین می‌توان در جایی که تداخل امواج مسئله‌ساز است، از این فناوری استفاده نمود.»
مجیدی در خصوص تجاری‌سازی این فناوری می‌گوید: «تست‌های اولیه روی این فناوری که حاوی روغن‌های گیاهی است، انجام شده و برای گرفتن مجوزهای وزارت بهداشت ارسال شده است. بعد از دریافت مجوز وزارت بهداشت می‌توان فاز بعد تجاری‌سازی را آغاز کرد.»
لازم به ذکر است که محمدرضا مجیدی علاوه بر مدال طلا، موفق به دریافت جایزه ویژه (Special Prize) این رقابت‌ها نیز شده است، جایزه‌ای که به صورت ویژه از سوی 40 کشور به پروژه‌های منتخب اعطا می‌شود.
مجیدی که دانشجوی سال چهارم پزشکی دانشگاه گناباد است، کسب مدال نقره المپیاد بین المللی مخترعین سئول کره‌جنوبی و همچنین مدال برنز جشنواره اختراعات سیلیکون ولی آمریکا را نیز در کارنامه خود دارد.
گفتنی است آزمون مرحله اول دهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، صبح روز جمعه 6 اردیبهشت‌ماه امسال به صورت هم‌زمان در 121 شهرحوزه ، 124 حوزه، با شرکت 17412 دانش‌آموز داوطلب برگزار شد.
این رقابت بزرگ دانش‌آموزی با همکاری بیش ازهزار نفر ازدبیران ومدیران آموزش وپرورش با میزبانی وهمکاری پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و نهادهای ترویجی فعال در شهرستان‌ها و میزبانی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در شهر تهران برگزارشد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط