کد خبر : 61928 یکشنبه 08 اردیبهشت 1398 - 16:36:22
تخصیص-تسهیلات-400میلیارد-ریالی-در-سال-98

برای شرکت فناوری و دانش بنیان محقق می گردد:

تخصیص تسهیلات 400میلیارد ریالی در سال 98

سیناپرس: مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان گفت: در طول 14 سال گذشته 500میلیارد ریال در قالب تسهیلات به حدود یک هزار شرکت فناوری ودانش بنیان در استان پرداخت شده و با تلاش صورت گرفته برای سال98 ، اعتبار 400میلیارد ریالی تخصیص داده شده است.

احمد ورد، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان - در نشست خبری  که پیش از ظهر امروز با اصحاب رسانه برگزار شد ،عنوان کرد:  صندوق پژوهش و فناوری استان در سال ۸۴ تشکیل شد و به عنوان دومین صندوق پژوهش در کشور کار خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه تا به امروز بالغ بر 500میلیارد ریال در قالب تسهیلات از سوی صندوق پژوهش و فناوری استان به شرکت های فناوری ودانش بنیان پرداخت شده است گفت:  تقریبا در طول 14 سال گذشته به هزار شرکت دانش بنیان و فناور به انحاء مختلف ارایه خدمت کردیم .

ورد اظهار داشت: استان اصفهان تقریبا ۱۰ درصد از تعداد شرکت های دانش بنیان کشور را داراست که حدود ۴۰۰ عدد می شود و امیداوریم میزان دریافت تسهیلات و اختصاص اعتبارات به اصفهان نیز به همین نسبت باشد.

وی افزود: قانون مجوز داده بود که حداقل ۵ درصد از منابع صندوق نوآوری و شکوفایی در اختیار صندوق پژوهش و فناوری های استاتی قرار گیرد که البته در طول سالهای گذشته این مهم رقم نخورد ولی در دوران تغییر مدیریت صندوق نوآوری این امر حاصل شد.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان  اذعان کرد: تفویض اختیار واعتماد از سوی مسئولان صندوق نوآوری کشور به صندوق های پژوهش استانی خاصه اصفهان باعث می شود که بهتر عمل کنیم

وی متذکر شد: براساس برنامه و تصمیمات گرفته شده، شرکت های فناورودانش بنیان واستارت تاپ ها وشرکت های خلاق مخاطب اصلی صندوق پژوهش ها است بنابراین از ورود همه شرکت های استقبال می کنیم.

ورد از سرمایه گذاران وشرکت های خصوصی به منظور افرایش سرمایه در صندوق پژوهش دعوت کرد و گفت:400میلیارد ریال سرمایه اولیه است که صندوق نوآوری و شکوفایی برای سال 98 در اختیار ما قرار داده است که ۱۳۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات  و ۲۷۰ میلیارد ریال آن اعتباری است.

وی با بیان اینکه بین صندوق پژوهش و فناوری با بانک ها تفاوت بسیار چمشگیری درارائه خدمت به نخبگان و شرکت ها ی دانش بنیان وجود دارد، تصریح کرد: از زمان تشکیل پرونده تا اخذ تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان در صندوق پژوهش حدود یک ماه زمان می برد .

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری اصفهان  با تاکید براینکه با منابع در نظر گرفته شده برای اصفهان، حدود 80 درصد تسهیلات مورد نیاز شرکت های دانش بنیان این استان پوشش داده می شود، خاطرنشان کرد: اعتبار امسال را معادل اعتبار 14 سال گذشته این صندوق است که  تا کنون از این اعتبار 330 میلیارد ریال آن واریز شده است.

وی اضافه کرد: سود بازپرداخت تسهیلات ارائه شده از سوی صندوق پژوهش و فناوری استان به شرکت ها از 4 تا ۱۱درصد خواهد بود، همچنین صندوق پژوهش درقبال پرداخت تسهیلات خود بسیار راحتر از بانک عمل کرده و به  چک و ضامن در قبال تسهیلات ارایه شده بسنده می کند که خیلی راحتر از بانکها هست .

ورد عنوان کرد: سومین تفاوت ما با بانک این است که عمده شرکت هایی که به صندوق پژوهش مراجعه می کنند  نمی توانند به بانک مراجعه کنند چرا که ابتدا راه بوده و شرایط دریافت تسهیلات را از بانک ها ندارند

وی یادآور شد: ورود برای مشارکت خطر پذیر آغاز شده است، حوزه شتاب دهنده و حوزه استارت تاپی در حوزه ICT از جمله عرصه هایی است که دراین زمینه ورود داشته ایم

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری اصفهان  ابراز کرد: همه منابع حمایتی شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان طبق توافقی که صورت گرفته از سوی صندوق پژوهش و فناوری استان صورت می گیرد

وی در پایان بیان کرد: تا کنون 45 صندوق پژوهش و فناوری در کشور مجوز گرفته اند که از بین آنها حدود 25 صندوق فعالند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]