کد خبر : 61921 شنبه 07 اردیبهشت 1398 - 19:41:06
نظام-بانکداری-کشور-یکی-از-موانع-رونق-تولید-است-

عضو شورای عالی کار کشور

نظام بانکداری کشور یکی از موانع رونق تولید است

سیناپرس: معینی با بیان موضوع رونق تولید گفت: رونق تولید نیازمند ابزار و زیرساخت‌های زیادی است و در ابتدا باید قدرت خرید مردم برای رونق تولید افزایش یابد. یکی از مشکلات رونق تولید بانک‌های ما هستند و برای رونق تولید سیستم‌های مالیاتی و بانکی باید اصلاح شوند.

به گزارش «سیناپرس» از اصفهان، احمد معینی ظهر امروز در نشست خبری با حضور"تشکلات کارگری" که به مناسبت هفته  گرامیداشت مقام کارگر برگزار شد، اظهار کرد:در اصفهان با جمعیت 63 درصدی از بازنشستگان رو به رو هستیم که 44 هزار نفر از آن‌ها دارای بازنشستگی سخت و زیان‌آور هستند و خوشبختانه توانسته‌ایم تاکنون در حد توان از حقوق آنها دفاع کنیم، این در حالی است که در جهت رفاه حال کارگران و بازنشستگان در اصفهان نیز دارای 80 هیئت تشخیص هستیم.

وی  افزود: همه روزه در کانون شوراهای اسلامی کار استان مشاوره‌هایی را در اختیار کارگران و بازنشستگان قرار می‌دهیم و پیشنهاد ما این است که همیشه و نه تنها در زمان مشکلات به مشاوران ما رجوع و از خدمات بهره ببرند.

رئیس هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان با بیان موضوع رونق تولید ادامه داد: رونق تولید نیازمند ابزار و زیرساخت‌های زیادی است و در ابتدا باید قدرت خرید مردم برای رونق تولید افزایش یابد. یکی از مشکلات رونق تولید بانک‌های ما هستند و برای رونق تولید سیستم‌های مالیاتی و بانکی باید اصلاح شوند.

عضو شورای عالی کار کشور افزود: از سال ۱۳۹۲ در شورای عالی کار روند جدیدی را در پیش گرفتیم که علاوه بر تورم، معیشت خانوار را در محاسبه افزایش قیمت ها تاثیر دهیم  بنابراین کارگروه مزد و روابط کار در شورای عالی کار از ابتدای سال ۱۳۹۸ هر ماهه تورم و سبد معیشت را بررسی می کند.

معینی خاطر نشان کرد: متاسفانه بعضی‌ها عامل بیکاری استان را قانون کار عنوان می‌کنند، خارج شدن مناطق آزاد از قانون کار موجب بهره کشی از نیروی کار شد علاوه‌ بر این تعداد نیروی کار در این منطقه نیز کاهش یافت.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون کار در دو برنامه چهارم و پنجم توسعه مطرح شده است، گفت:کمتر از پنج درصد قانون کار کشور  اجرا شده است، املای نانوشته غلط ندارد، این قانون اجرایی نشده است که ایرادات آن را بتوانیم بگیریم.

عضو شورای عالی کار گفت: یکی از پیشرفته ترین قانون کار دنیا ، قانون کار کشور ما بوده اما اجرایی نشده و مسکوت مانده است، اصلاح در این قانون باید در راستای بهبود و پیشرفت این قانون به جلو انجام شود.

معینی تاکید کرد: ۵.۵۴ درصد  یک کالا سهم تمام شده مزد است، اما متاسفانه همه توجهات و اعتراضات به این سهم معطوف شده است.

وی با بیان اینکه یک سوم حقوق کارگران برای درمان پرداخت می‌شود، گفت:  ۲۶ درصد از حقوق کارگران سبد معیشتی است و بقیه این حقوق صرف درمان می‌شود، اگر خدمات درمانی ارائه شده توسط سازمان تامین اجتماعی قابل قبول بود با همین حقوق کنونی وضعیت معیشت کارگران بهتر می شد.  

عضو شورای عالی کار تاکید کرد: کل سرمایه شرکت‌های شستا ۴۰ هزار میلیارد تومان است درحالی که ۳۸ هزار میلیارد تومان از اموال این شرکت ها در رهن بانک است تا بتوانیم با آن وام گرفته و حقوق و مستمری های سازمان را پرداخت کنیم.

معینی همچنین یکی از موانع رونق تولید را نظام بانکداری کشور دانست که با سوددهی عامل تورم شده‌است و گفت: افزایش و تقویت قدرت خرید مردم، بالا بردن کیفیت کالا، بهبود بهره‌وری، افزایش سرمایه گذاری، مهار نقدینگی، احیای اعتماد مردم،  باز شدن چتر حمایت دولت بر مردم ضعیف، تصحیح سیستم مالیاتی و سرمایه گذاری برای تولید وتخصیص منابع نقدی از بانک، رونق تولید را محقق می کند.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]