کد خبر : 61918 یکشنبه 08 اردیبهشت 1398 - 08:44:45
به-دنبال-ایجاد-تحول-عظیم-در-حوزه-هوافضا-در-شرق-اصفهان-هستیم

مخترع جوان اصفهانی می گوید؛

به دنبال ایجاد تحول عظیم در حوزه هوافضا در شرق اصفهان هستیم

سیناپرس: شهدای شرق اصفهان در دوازدهمین دوره جشنواره استانی پرواز هواپیماهای بدون سرنشین، گفت: مسئول تیم سالهاست که تیم فعالی در مسابقات نداریم و هدف اصلی ما انست که بتوانیم با تلاش های خود در زمینه هوافضا مخصوصا پهپاد سازی؛ شرق اصفهان تحولی ایجاد کنیم

 دوازدهمین دوره جشنواره استانی پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و اولین دوره جشنواره استانی موشک های آبی استان اصفهان برگزار شد. سه جوان موفق شرق اصفهانی در این جشنواره حضور موثر داشتند و توانستند افتخار بزرگ علمی_تحقیقاتی را برای منطقه شرق اصفهان رقم بزنند.

امیر حسین محسنی سرتیم شهدای شرق اصفهان اظهار کرد: علاقه ای که از کودکی به این رشته داشتم و همچین به جهت اینکه افتخاری کسب کنیم، اقدام به حضور در این جشنواره و ساخت پهپاد کردیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند «بچه های عزیز من شما می توانید کشور را به اوج برسانید»؛ به این جهت ما هم با تکیه به این شعار و سخن و توکل برخداوند توانستیم به هدف خود دست یابیم.

سرتیم گروه جوان شرق اصفهانی با بیان اینکه هدف ما نشان دادن استعدادهای خود در این زمینه بود، گفت: علی رغم وجود استعدادهای درخشان در حوزه هوافضا در شرق اصفهان؛ سالهاست که تیم فعالی در مسابقات نداریم و هدف اصلی ما انست که بتوانیم با تلاش های خود در زمینه هوافضا مخصوصا پهپاد سازی؛ شرق اصفهان تحولی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به ساختار پهپاد بیان کرد:‌ ما پهپاد جدید را طراحی کردیم که در نوع خود در ایران یک پهپاد نوین و جدید است و می تواند در حوزه های نظامی کشاورزی و کنترل ترافیکی نقش آفرینی کند.

محسنی نبود حمایت مسئولان را از جمله مشکلات این حوزه عنوان کرد و گفت: با توجه به نوسانات ارزی و وارداتی بودن قطعات، قیمت ها بسیار بالا رفته و هزینه ساخت ما را چندین برابر افزایش داده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات اساسی ما نبود راهنما و آموزش های لازم در مورد این حرفه بود و لازم به ذکر است ما این پهپاد را بدون آموزش و فقط از روی دانسته های خود ساختیم.

سرتیم شهدای شرق اصفهان با تأکید بر هدفمندی فعالیت در حوزه هوافضا، خاطرنشان کرد: فعالیت ما کاملا هدفمند است و قرار نیست دست از این کار بکشیم.

وی تصریح کرد: از مسئولان خواهشمندیم اجازه ندهند که استعداد نوجوان به هدر برود و این نکته را مد نظر قرار دهند که حمایت از جوانان به آینده کشور کمک می کند.

انتهای پیام/

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها