کد خبر : 61876 دوشنبه 26 فروردین 1398 - 23:02:50
-فعالیت-60-شرکت-دانش-بنیان-متخصص-در-زمینه-مدیریت-سبز

مدیر کل اداره نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم خبرداد:

فعالیت 60 شرکت دانش بنیان متخصص در زمینه مدیریت سبز

سیناپرس: اسماعیلی گفت: بیش از ۶۰ شرکت دانش بنیان منتخب و متخصص وجود دارد که در زمینه مدیریت سبز فعالیت تحقیقاتی و عملیاتی دارند،زینه برای مدیریت سبز هزینه نیست صرفه جویی وسرمایه گذاری است

به گزارش خبرگزاری«سیناپرس » از اصفهان، جمشید اسماعیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت برگزاری دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز اظهار کرد : بحث مدیریت سبز مطالبه جدی جامعه از دانشگاه ها هست و به همین لحاظ مدیریت سبز جزء اولویت وزارت علوم قرار گرفته است وبرای عملیاتی شدن آن ردیف بودجه ای قرار داده است.

وی ادامه داد: این همایش دومین همایش بین المللی مدیریت سبز و سومین همایش مدیریت سبز در سطح ملی است ، امروزه مدیریت سبز یک ضرورت به دلایل بسیار روشن است که تهدید شدن منابع محیط زیست ومحدودیت هایی که برای منابع انرژی روبرو هستیم و تحریم های حال حاضراز آن جمله  دلایل است.

اسماعیلی اذعان کرد: لذا مدیریت سبز باید در کشور اجرا وتحقق ۱۰۰درصدی یابد، همه دانشگاه های کشور برای تحقق این امر پای کارهستند براین مبنا در همه دانشگاه ها شورای راهبردی مدیریت سبز تشکیل شده است.

وی افزود: نزدیک به بیش از یکسال است که دانشگاه اصفهان در مدیریت سبز اقداماتی انجام داده است، ما از همه تجربه های ملی و بین المللی برای تحقق این امر استفاده خواهیم کرد

مدیر کل اداره نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم  تصریح کرد: بالغ بر ۱۰۰میلیارد تومان از اعتبارات دانشگاه های کشور برای مصرف بهینه و مدیریت سبز وامثالهم استفاده شده است،

وی بیان کرد: هزینه برای مدیریت سبز هزینه نیست صرفه جویی وسرمایه گذاری است، این فرهنگ سازی باید رقم بخورد ما دانشگاهیان  به جامعه راه  نشان میدهیم تا مدیران بهره ببرند .

اسماعیلی تصریح کرد: بیش از ۶۰ شرکت دانش بنیان منتخب و متخصص وجود دارد که در زمینه  مدیریت سبز فعالیت تحقیقاتی و عملیاتی دارند.

وی ابراز کرد: حدود ۶۰۰پروژه در زمینه مدیریت سبز از دانشگاه ها به وزارت علوم در سال ۹۶ و۹۷ ارجاع داده شده که بسیاری از آنها توجیه اقتصادی نداشته و در نهایت حدود 60 پروژه تایید شد.

اسماعیلی گفت: سامانه ای طراحی شد که در سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه ها نام داد  که عملکردهای دانشگاه ها در این زمینه ثبت می شود، این سامانه در دومین همایش بین المللی دانشگاه سبزرونمایی خواهد شد

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]