کد خبر : 61849 پنج شنبه 22 فروردین 1398 - 06:22:47
بروکراسی-اداری-بلای-خانمان-سوز-شرکت-های-دانش-بنیان-

مدیر عامل شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش:

بروکراسی اداری بلای خانمان سوز شرکت های دانش بنیان/

سیناپرس: اقتداری با تاکید بر جایگاه شرکت های دانش بنیان در توسعه کشور گفت: شرکت های دانش بنیان یک راه خوب برای توسعه هستند و توسعه کشور مرهون وجود این شرکت ها می باشد.

عبدالرضا اقتداری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سینا پرس اصفهان با اشاره به سابقه 12 ساله فعالیت علمی در زمینه تولید بذر در این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: تولید بذر خیار در این شرکت  بسیار خوب بوده است و اکنون کشور عراق 5 میلیون بذر از شرکت درخواست کرده است.
وی افزود: تولید این بذر 400 درصد بازدهی سود داشته  و فعالیت این شرکت در کشور منحصر به فرد می باشد ولذا شرکت برای ورود سرمایه گذاران به این عرصه اعلام آمادگی می کند.
این استاد دانشگاه و پژوهشگر با تاکید بر جایگاه شرکت های دانش بنیان در توسعه کشور تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان یک راه خوب برای توسعه هستند و توسعه کشور مرهون وجود این شرکت ها می باشد.
وی اضافه کرد: مهم ترین شاخصه شرکت های دانش بنیان مبتنی بودن بر پایه دانش است چرا که بر اساس دانش است که سود تولید می شود و اگر واقعا شرکتی دانش بنیان باشد باید محصولی بر اساس دانش تولید کند.
اقتداری لازمه توسعه شرکت های دانش بنیان را حمایت دانست و عنوان کرد: این شرکت ها برای پیشرفت باید حمایت های مختلفی از معاونت علمی ریاست جمهوری تا دانشگاه ها دریافت کنند.
وی خاطر نشان کرد: دانشجویانی که فارغ التحصیل می شوند اگر واقعا در زمان دانشجویی خود فکر و توان داشته باشند می توانند یک کار جدید را شروع کنند.
این استاد دانشگاه و پژوهشگر مهم ترین مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان را بحث سرمایه و پس از آن بروکراسی اداری بیان کرد و افزود: البته سازمان مدیریت برنامه ریزی سالانه به طور بلاعوض به شرکت کمک می کند، زیرا طرح شرکت در تولید بذر، یک طرح ملی است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص ارائه محتوای کاربردی و پژوهش محور به دانشجویان در دانشگاه ها، نقش اساتید را در تربیت دانشجویان در این زمینه موثر ارزیابی کرد و گفت: در این زمینه اساتید باید کمک کنند، اما اساتیدی داریم که در دادن نمره با دست باز عمل می کنند، در حالی که دانشجو باید مطلب را به طور کامل فراگیرد و سپس فارغ التحصیل شود و لذا این استاد است که به دانش شکل کاربردی می دهد.
وی شرکت دانش بنیان بذر را در انجام رسالت خود جدی بیان کرد و افزود: به زودی نیز سهام شرکت به فروش گذاشته می شود و ریاست دانشگاه آزاد نیز برای کمک مالی به شرکت جدی هستند و لذا تولید انبوه را نیز به زودی شروع می کنیم.
انتهای پیام/

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط