کد خبر : 61791 دوشنبه 27 اسفند 1397 - 02:31:20
تولید-پنج-بذر-هیبریدی-گلخانه-ای-برای-اولین-بار-در-کشور

رییس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش خبر داد:

تولید پنج بذر هیبریدی گلخانه ای برای اولین بار در کشور

سیناپرس: گل آبادی گفت: بعد از تحقیقات 10 ساله ای که در قالب شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش انجام شد، امسال موفق به تولید کردن پنج بذر هیبرید گلخانه ای شامل دو رقم خیار گلخانه ای سه رقم گوجه فرنگی گلخانه ای دو رقم فلفل گلخانه ای به بازار فروش شدیم.

مریم گل آبادی از محققین و پژوهشگران حوزه کشاورزی که چند سالی است در شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش بر روی مباحث تولید بذر  ومحصولات بذری که به نوعی محصولات استراتژیک در کشور محسوب شده و برای نخستین بار در کشور چنین کاری رقم می خورد در گفت و گو با خبرنگار سینا پرس اصفهان با اشاره به اقلام تولیدی در شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش اظهار کرد: بعد از تحقیقات 10 ساله ای که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و در قالب شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش انجام شد، امسال موفق به تولید کردن پنج بذر هیبرید گلخانه ای شامل دو رقم خیار گلخانه ای با نام سها و سما، سه رقم گوجه فرنگی گلخانه ای به نام حانا، هیوا و هما و دو رقم فلفل گلخانه ای به نام های مارال و مایا به بازار فروش شدیم.
وی افزود: هم چنین موفق شدیم در سال جاری بیش از 10 میلیون بذر خیار را به بازار وارد کرده و با توجه به این که قیمت و فروش بذرها متفاوت است می توان گفت حدود یک میلیارد تومان فروش محصول داشته ایم.
رییس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش عنوان کرد: بذر جدید خیار تولیدی شرکت آماده تولید انبوه است و بذرهای گوجه فرنگی و فلفل نیز در آینده به تولید انبوه می رسند.
گل آبادی با تاکید بر مهم ترین ویژگی بذرهای تولیدی این شرکت تصریح کرد: مهم ترین ویژگی این بذرها این است که از لحاظ عملکردی می توانند با اقلام خارجی بسیار خوب رقابت نمایند و در کنار آن سازگاری بسیار خوبی نیز با شرایط آب و هوایی ایران و به ویژه با شرایط خاک های شور و خشک کشور دارند و در برخی از اقلام مقاومت بسیار بالایی در برابر بیماری های مهم وجود دارد.
وی اضافه کرد: روی 10 محصول مختلف مشغول به کار هستیم که قیمت این بذرها یک سوم نمونه خارجی است و  به عنوان یک شرکت پیش رو در تولید بذر هیبرید محصولات گلخانه ای محسوب شده و مدل کاری این شرکت نمونه دیگری در ایران ندارد.
گل آبادی خاطر نشان کرد: این شرکت در سال 1392 تاسیس و در سال 93 به عنوان شرکت دانش بنیان مطرح شده و اکنون به مرحله تولید رسیده است و در حال حاضر حدود 20 نفر در این شرکت مشغول به کار می باشند که اکثر آنها افراد متخصص و با مدارک دکتری و کارشناسی ارشد از دانشگاه ها معتبر کشور هستند.
رییس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش به انجام پژوهش و تحقیق در این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: شرکت به صورت روزانه و مرتب بحث تحقیق و توسعه را پیگیری می کند و لذا قادر هستیم برای سال های آینده محصولات جدیدی را وارد بازار کنیم.
وی درتوصیه به علاقمندان برای ورود به عرصه فعالیت شرکت های دانش بنیان افزود: متخصصان رشته کشاورزی باید بازارهای هدف را شناسایی کنند و بر اساس بازار هدف شرکت های دانش بنیان را تاسیس نمایند و اگر شرکتی وجود داشته باشد که محصول آن در بازار جایی را به خود اختصاص نداده باشد و یا نتواند محصول را به بازار عرضه نماید زحمت بیهوده ای انجام شده است ولذا باید ابتدا بازار هدف را پیدا کرد و بر اساس آن شرکت را تعریف نمود.
انتهای پیام/

no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]