کد خبر : 61785 یکشنبه 26 اسفند 1397 - 00:59:36
ضرورت-تعامل-و-ارتباط-موسسه-آموزش-عالی-جهاددانشگاهی-با-دانشگاه-ها-و-پزوهشکده-های-کشور

رییس جهاد دانشگاهی کشور تاکید کرد:

ضرورت تعامل و ارتباط موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی با دانشگاه ها و پزوهشکده های کشور

سیناپرس: طیبی با بیان اینکه اباید فعالیت های خدماتی و همکاری با دیگر موسسات با کیفیت انجام شود، باید به فکر ارتقا واحد آموزشی بود، همکاری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی با دانشگاه صنعتی اصفهان و پژوهشکده رویان یک رویداد خوبی است که باید به آن توجه داشت.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس از اصفهان ، جلسه هیئت امنای موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان در واحد خمینی شهر با حضور رییس و معاونان جهاد دانشگاهی کشور، رییس پژوهشگاه رویان کشور، امام جمعه موقت اصفهان، معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان ، رسس دانشگاه صنعتی اصفهان، رییس پژوهشکده رویان در اصفهان، رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان برگزار شد که ضمن ارائه گزارش از عملکرد این مرکز در موضوعات فرهنگی علمی و... مباحث مالی نیز مورد بررسی قرار گرفت.
حمیدرضا طیبی با بیان اینکه توقع داریم اعضای هیئت علمی جهاد دانشگاهی در کنار موضوعات مقاله نویسی در خصوص کارهای پژوهشی نیز فعالیت هایی را داشته، گفت: با توجه به اینکه موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی اصفهان در خصوص رشته نفت فعالیت هایی دارد می توان با واحد شهید بهشتی که در این حوزه به خوبی فعالیت دارند و واحد تربیت مدرس که در حوزه معدن فعالیت دارد در زمینه تحقیق و پژوهش، بکارگیری از اساتید، تجهیزات آزمایشگاهی همکاری داشت.
رییس جهاد دانشگاهی کشور افزود: از اساتید و دانشجویان دکتری که به خوبی از پس تدریس بر می آیند و دارای توانایی و دانش لازم هستند از طرف دانشگاه صنعتی معرفی و بکارگیری شود و به مرور می توان بهترین افراد را به جهاد دانشگاهی برای تدریس جذب کرد.
وی با بیان اینکه اگر فعالیت های خدماتی و همکاری با دیگر موسسات با کیفیت انجام شود، به نوعی درآمدزایی برای موسسه جهاد دانشگاهی به شمار می رود و باید به فکر ارتقا واحد آموزشی بود، اضافه کرد: همکاری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی با دانشگاه صنعتی اصفهان و پژوهشکده رویان و تدریس رشته هایی که باعث این همکار ها شده یک رویداد خوبی است که باید به آن توجه داشت و در تبلیغات نیز از آن بهره گرفت و فارغ اتحصیلان نیز با توجه به این همکاری ها باید بتوانند در زمینه تحصیلی خود اشتغال به دست آورند.
طیبی با اشاره به اینکه متاسفانه آمایش سرزمینی در کشور انجام نشده تا بتوانیم برنامه ریزی و هدف‌گذاری خوبی برای پرورش میزان تعداد محقق، تکنسین، مهندس انجام و در چه زمینه هایی نیاز داریم مشخص شود، تصریح کرد: وزارت علوم نیز به فکر دانشگاه های دولتی بوده و برای آن ها برنامه ریزی می کند و برای موسسات علمی کاربردی، غیر دولتی نیز برنامه ریزی خاصی ندارد و برای همین این موسسات آموزش عالی تکلیف خود را نمی دانند.
وی با اذعان به اینکه در شرایط بسیار خاص هستیم و کشور نیز دارای پتانسیل بالایی است، اظهار کرد: اگر به یک وفاق برای کشور برسیم حوزه علمی آمادگی لازم برای کمک را دارد، دانشگاه ها و به ویژه دانشگاه صنعتی اصفهان فعالیت خوبی را در زمینه تحقیق و پژوهش و فناوری داشته اما حوزه سیاست در ایران فوق العاده بد عمل کرده و باعث شده تا فساد در جامعه افزایش یابد.
رییس جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: این فساد حاصل دعوای عده ای و سوءاستفاده عده ای دیگر شده، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی اثبات کردند که ظرفیت بالایی دارند اما سیاست مداران برنامه ریزی دقیقی برای استفاده از یافته ها و دستاوردهای علمی دانشگاه ها ندارند./

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها