کد خبر : 61742 پنج شنبه 16 اسفند 1397 - 10:34:31
110-شرکت-در-حوزه-های-مختلف-افتا-در-کشور-فعال-هستند

معاون افتای سازمان فناوری اطلاعات کشور:

110 شرکت در حوزه های مختلف افتا در کشور فعال هستند

سیناپرس: صادقی ایجاد شرکت های جدید در حوزه افتا در کشور را مهم دانست و گفت: اکنون در دنیا برخی تکنولوژی ها ظهور کرده است که تنها یک شرکت در دنیا آن را در اختیار داردلذا متخصصین کشور ما نیز در این باره باید به هوش باشند

ابوالقاسم صادقی در گفت و گو با خبرگزاری سیناپرس اصفهان با اشاره به جایگاه برگزاری چنین جشنواره هایی در توسعه و ترویج دانش اظهار کرد: انتظار از چنین جشنواره هایی به طور طبیعی این است که روی توسعه دانش موضوع و نشان دادن توانایی ها و ظرفیت هایی که در حوزه داخلی ایجاد شده کار کنند.
وی افزود: فلسفه میزبانی دانشگاه ها برای این جشنواره ها، حمایت از فعالیت های پژوهشی در حوزه امنیت است و این فلسفه، فلسفه درستی می باشد، هر چند در شرایط مختلف زمانی انواع مختلفی از سیاست و برنامه ریزی را می طلبد که این نیز لازمه رشد و بلوغ سیستم است.
معاون افتای سازمان فناوری اطلاعات کشور با بیان این که خروجی و برون داد اصلی این گونه جشنواره ها و نمایشگاه ها باید ترویج  و توسعه دانش باشد گفت: آوردن سیستم های استارت آپی در این دست جشنواره ها و آن نیز با حداقل هزینه  در مقایسه با دیگر نمایشگاه ها و از سوی دیگر تلاش برای جمع کردن سازمان های دولتی که مشتری و بهره بردار اصلی هستند و هم چنین سایر بخش های خصوصی، خود بازاریابی است که منجر به رشد اقتصادی و ظرفیت سازی می شود تا بتوانند ظرفیت خود را نشان داده و به کسب و کار تبدیل کنند.
وی اضافه کرد: درباره امنیت فضای فناوری اطلاعات باید گفت امنیت متعلق به کل جهان است و حتی متعلق به دولت ها به تنهایی نمی باشد، اما در واقع آن اثر مخربی که قرار است تهدید  به عمل آورد برای افراد مختلف فرق می کند و اهمیت امنیت اطلاعات از سطح مردم تا سازمان ها متفاوت است.
صادقی با تاکید بر لزوم اهمیت دادن به مسئله امنیت اطلاعات در کشور تصریح کرد: چالش ما به دلیل شرایطی که کشور در آن قرار دارد به طور حتم از بقیه دنیا اگر بیشتر نباشد کمتر نیست و این یک واقعیت است و ما نیز باید خود را برای این شرایط آماده کنیم.
معاون افتای سازمان فناوری اطلاعات کشور خاطر نشان کرد: در مورد تدابیر اتخاذ شده در این حوزه نیز باید گفت این تدابیر در قالب قوانین، مقررات و آیین نامه ها بوده و گاهی نیز از ناحیه مجلس لوایح مرتبط با این موضوع  در برنامه ششم و در قالب مفاد مرتبط با امنیت و پدافند سایبری توصیه شده و هم چنین آیین نامه هایی که از شورای عالی فضای مجازی صادر می شود، اصل و ریشه اقدامات در این حوزه محسوب می گردد در کنار آن در لایه عمل نیز سرمایه گذاری هایی وجود دارد که دولت برای رشد صنعت داشته است.
صادقی عنوان کرد: شرکت هایی که در حوزه افتا کار می کنند شرکت هایی می باشند که به طور عمده بر اساس بازار دولتی توانسته اند خود را توسعه دهند و شرکت هایی که در کشور پروانه فعالیت در حوزه های مختلف افتا دارند بالغ بر 110 شرکت هستند.
وی افزود: شرکت های ریشه دار و بزرگ که در بازار سهم قابل توجه دارند و توانسته اند خود را تا حدودی برند نموده و موقیعت خود را تثبیت کنند، حدود 20 الی 25 شرکت می باشند و یکی از قدیمی ترین شرکت های بزرگ حوزه افتا کشور متعلق به اصفهان است.
صادقی ایجاد شرکت های جدید در حوزه افتا در کشور را مهم دانست و گفت: اکنون در دنیا برخی تکنولوژی ها ظهور کرده است که تنها یک شرکت در دنیا آن را در اختیار دارد و این مسئله انحصاری نبوده است، بلکه بقیه شرکت ها هنوز فرصت نکرده اند که به آن بپردازند و این نیز به جهت پیچیدگی این تکنولوژی ها می باشد.
معاون افتای سازمان فناوری اطلاعات کشور تاکید کرد: متخصصین کشور ما نیز در این باره باید به هوش باشند و همان اقداماتی که در حوزه هایی مانند نانو، انرژی هسته ای و دانش سلول های بنیادی انجام داده اند باید در این موضوع نیز به موقع کار را شروع کرده تا عقب نمانند.

انتهای پیام/

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]