کد خبر : 61741 پنج شنبه 16 اسفند 1397 - 09:57:31
-معرفی-ایده-های-برتر-جشنواره-به-شهرک-علمی-تحقیقاتی

دبیر ششمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات:

معرفی ایده های برتر جشنواره به شهرک علمی تحقیقاتی

سیناپرس: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: جشنواره افتا تنها جشنواره ای که در مقوله امنیت اطلاعات استارت آپ برگزار می کند این جشنواره است که منجر به تولید محصولات دانش بنیانی توسط ایده پردازان شده و سپس مورد حمایت قرار گرفته و تبدیل به شرکت شدند.

علی فانیان در گفت و گو با خبرگزاری «سیناپرس»در اصفهان با اشاره به این که جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات هر سال در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود اظهار کرد: امسال ششمین دوره برگزاری این جشنواره است و هر سال این جشنواره از مهرماه آغاز و تا اسفند ماه ادامه دارد.
وی افزود:  بر خلاف جشنواره های متعارفی که وجود دارد و چند روز به طول می انجامد، این جشنواره طی چند ماه و در بازه زمانی شش ماه برگزار می گردد و متشکل از رویدادهای مختلف است.
فانیان با بیان اهداف برگزاری این جشنواره گفت: اهداف این جشنواره پرداختن به مباحث علمی، فنی و ترویجی است که در ابعاد علمی فناوری اطلاعات سعی می شود مقوله امنیت بین دانشجویان و عموم جامعه ارتقاء داده شود.
وی اضافه کرد: در بحث فنی نیز سعی می شود تخصص دانشجویان و افرادی که در این زمینه فعال هستند بهبود یابد، بر همین اساس در رویدادهایی که از ابتدا در مهر آغاز می شود، همایش هایی وجود دارد که هر ساله برنامه جشنواره را به سازمان ها و دانشجویان ابلاغ می کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد: در بحث ترویجی جشنواره نیز یک مجموعه کارگاه برگزار می شود و در کنار آن همایش هایی برای سازمان ها برگزار شده و آخرین دستاوردهای امنیتی به دست آمده برای آنها گزارش می گردد تا به این واسطه متوجه شوند وضعیت امنیت کشور و دنیا در چه حدی است و آنها با چه مخاطراتی روبه رو هستند.

وی خاطر نشان کرد: رویداد دیگری که برگزار می شود، رویداد سی تی اف است که در حقیقت مسابقه ای است که طی آن هکرهای کلاه سفید و افرادی که متخصص امنیت می باشند و در مقوله امنیت اطلاعات صاحب نظر هستند در قالب یک مسابقه آنلاین با یکدیگر رقابت می کنند.
فانیان به برگزاری این جشنواره در بعد ملی اشاره کرد و ادامه داد:  در این مسابقه بالغ بر 110 تیم از کل کشور شرکت کردند و 270 نفر در این 110 تیم قرار گرفتند و با یکدیگر رقابت نمودند.
وی افزود: رویداد دیگری که برگزار می شود بحث رویداد کسب و کار امنیت است و تنها جشنواره ای که در مقوله امنیت اطلاعات استارت آپ برگزار می کند این جشنواره است که منجر به تولید محصولات دانش بنیانی توسط ایده پردازان شده و سپس مورد حمایت قرار گرفته و تبدیل به شرکت شدند.
فانیان با اشاره به روند انتخاب12 ایده در داوری اولیه جشنواره و تعریف طرح کسب و کار توسط ایده پردازان افزود: در مرحله نهایی استارت آپ طرح کسب و کار ارائه می شود و در نهایت 3 تیم برگزیده می شوند و سپس به شهرک علمی تحقیقاتی معرفی می گردند و باید گفت در حال حاضر چند نمونه محصول جدید در حوزه امنیت اطلاعات وجود دارد که توسط همین استارت آپ و با سرمایه گذاری شرکت های پیشرو شکل گرفته اند.
وی اضافه کرد: همایش اختتامیه جشنواره در تاریخ 15 اسفند برگزار شد و در این همایش چکیده ای از اتفاقاتی که پیش از این رخ داده مرور شد و برگزیدگان رویدادهای مختلف مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]