کد خبر : 61724 سه شنبه 07 اسفند 1397 - 05:52:43
داروی-نقرس-الوریک،-خطر-مرگ-را-افزایش-می-دهد

FDA هشدار داد؛

داروی نقرس الوریک، خطر مرگ را افزایش می دهد

اداره غذا و داروی ایالات متحده هشدار داد داروی نقرس (Uloric (febuxostat با خطر بالاتر مرگ نسبت به آلوپورینول همراه است.

اداره غذا و داروی ایالات متحده هشدار داد داروی نقرس Uloric (febuxostat) با خطر بالاتر مرگ نسبت به آلوپورینول همراه است.

 

این سازمان اعلام کرد بررسی جامع آن در مورد نتایج یک کارآزمایی بالینی ایمن نشان می دهد که Uloric با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و مرگ و میر، و مرگ  با همه دلایل دیگر همراه است.

با توجه به این یافته ها، FDA اعلام کرد که به روز رسانی اطلاعات تجویز Uloric نیاز به یک هشدار جعبه - برجسته ترین هشدار - و یک راهنمای جدید دارو برای بیمار دارد.

 این سازمان همچنین استفاده از Uloric را محدود به برخی از بیماران می کند که در هنگام مصرف آلوپورینول از نتایج موثری برخوردار نیستند یا عوارض جانبی شدیدی را متحمل می شوند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده  تاکید می کند: متخصصین مراقبت های بهداشتی باید بیماران را درباره خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی با Uloric  آگاه کنند و اگر آنها علائمی از قبیل درد قفسه سینه، تنگی نفس، ضربان قلب سریع یا نامنظمی، بی حسی یا ضعف در یک طرف بدن، سرگیجه، مشکل صحبت کردن و سردرد ناگهانی شدید داشتند سریعا تحت مراقبت قرار دهند.

FDA در سال 2009 Uloric را برای درمان بزرگسالان مبتلا به نقرس، یک بیماری مزمن که حدود 8.3 میلیون بزرگسال در ایالات متحده را مبتلا می کند، تصویب کرد. برای درمان نقرس فقط چند دارو وجود دارد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها