کد خبر : 61702 چهارشنبه 01 اسفند 1397 - 23:23:17
تجاری-سازی-محصولات-نانو-دنبال-می-شود-کسب-رتبه-چهارم-انتشارات-نانو

کارشناس بخش ترویج دانشجویی ستاد ویژه توسعه فناوری نانوخبر داد

تجاری سازی محصولات نانو دنبال می شود/ کسب رتبه چهارم انتشارات نانو

محمد باقری مطلق کارشناس بخش ترویج دانشجویی در دانشگاه ها واستارت آپ های دانشجویی اظهار کرد: یکی از برنامه های ترویجی ، شناسایی طیف گسترده در کشور برای شناسایی بیشتر بافناوری نانو می باشد.

محمد باقری مطلق کارشناس بخش ترویج دانشجویی گفت: باآشنایی افراد می توان گسترده کارکردن فناوری نانو را در دانشگاههای کشور افزایش داد.

وی با تاکید بر آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با تکنولوژی نانو خاطرنشان کرد: علاقمندی دانشجویان به حوزه نانو و دستاوردهای آن قطعا در دانشگاه به اساتید نیز منتقل شده و در راستای نوشتن پایان نامه هایی در حوزه نانو به دانشجویان کمک وافری خواهد شد.

باقری  ادامه داد:  عمده برگزیدگان در حوزه فناوری نانو در بخش دانش آموزی در استانها بوده و در پایتخت این موضوع یک ضعف عمده به شمار می رود.

به گفته وی، دانش آموزان پایتخت نشین عمده وقت خود را صرف مباحث مرتبط با کنکور کرده و از مباحث مرتبط با فناوری نانو دور مانده اند و این در حالیست که در استانهای دیگر فناوری نانو از مقطع دانش آموزی شروع شده و به دانشگاه کشیده شده است.

کارشناس بخش ترویج دانشجویی در دانشگاهها و استارت آپ های دانشجویی در ادامه از اشتیاق دانش آموزان و دانشجویان به کارکردن در حوزه نانو اشاره و خاطرنشان کرد :تجهیز شدن آزمایشگاههادر سراسر کشور به علاقمندی دانش آموزان و دانشجویان به فناوری نانو کمک زیادی کرده است.

باقری در ادامه با بیان اینکه قرار بود در این فستیوال شرکت های مختلف نیز به ارایه محصولات خود در قالب نمایشگاهی بپردازنند که متاسفانه این شرکتها به این دید نرسیده اند که می توانند با حضور در این رویدادها به شناخته شدن محصولات خود بپردازنند، افزود: در کشورهای دیگر شرکت های بزرگ برای آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان محصولات خود را رایگان در اختیار آنها قرار میدهند ولی متاسفانه این درجه بلوغ در شرکتهای کشور ما دیده نمی شود.

وی ، سختی مسافت و نبود امکانات رفاهی را از دیگر مسائلی عنوان کرد که باعث عدم حضور شرکت کنندگان از دیگر استانها شده است.

این مسوول همچنین در خصوص جایگاه در حال حاضر نانو در کشور بیان داشت: در بخش انتشارات فناوری نانو رتبه چهارم را کسب کرده و طی دو سال اخیر سند دوم خود را تهیه کرده بحث تجاری سازی محصولات را دنبال می کنیم.

باقری تاکید کرد: هر چه به سمت تولید فناوری حرکت کردهبه هدف اصلی که تولید ثروت برای جامعه است بیشتر نزدیک می شویم و برای فناوری بازار ایجاد می کنیم.

به گفته وی، اگر فناوری ای به بازار نرسد قطعا به سمت سوق حرکت خواهد کرد.

این مسوول راهکار توسعه کشور در آینده را افزایش طیف مخاطبان فناوری نانو در کشور و توسعه این فناوری معرفی کرد.

 انتهای پیام/

کلید واژه ها: نانو - نانوتکنولوژی - انتشارات نانو -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]