کد خبر : 61695 سه شنبه 30 بهمن 1397 - 14:38:28
روسیه-اینترنت-ملی-راه‌اندازی-می‌کند

در راستای قطع ارتباط با اینترنت جهانی؛

روسیه اینترنت ملی راه‌اندازی می‌کند

وبسایت روسی زد‌دی‌نت می‌نویسد که در عصر متمرد ارتباطات بین‌المللی این برنامه یک یادآوری هوشمندانه است که اینترنت جهانی هیچ چیز را تضمین نمی کند. بروزرسانی قوانین ارتباطات در روسیه برای اجرای این خاموشی آزمایشی بزرگ ضرب‌الاجل تعیین کرده است.

تا شروع ماه آوریل سال جاری میلادی، دولت روسیه درنظر دارد تا به صورت مقطعی دسترسی تمام کشور را به اینترنت جهانی قطع کند. این خاموش شدن کوتاه مدت اینترنت بخشی از تلاش آنها برای تقویت امنیت سایبری روسیه در برابر حملات خارجی است. موضوعی که می‌تواند دسترسی روس‌ها را به تمام جهان قطع کند.

 وبسایت روسی زد‌دی‌نت می‌نویسد که در عصر متمرد ارتباطات بین‌المللی این برنامه یک یادآوری هوشمندانه است که اینترنت جهانی هیچ چیز را تضمین نمی کند.

بروزرسانی قوانین ارتباطات در روسیه برای اجرای این خاموشی آزمایشی بزرگ ضرب‌الاجل تعیین کرده است. دولت این کشور در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود این برنامه در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ به میزان ۹۵ درصد از ترافیک اینترنت محلی این کشور را شامل شود. با این حساب ۵ درصد باقی مانده تنها می‌توانند با باقی دنیا در ارتباط باشند.

برنامه روسیه برای قطع ارتباط با اینترنت جهانی 

این خاموشی اینترنت قریب‌الوقوع چگونگی ارتجاعی بودن شبکه‌های محلی و احتمال اشتباه بواسطه‌ رخنه‌های امنیتی را در ترافیک اینترنت را مورد آزمایش قرار خواهد داد. یک قانون جدید سرویس‌دهندگان اینترنت در روسیه را وادار خواهد کرد تا تمامی ترافیک خود را به سرورهای مورد تایید دولت منتقل کنند. به نظر می‌رسد دولت روسیه در نظر دارد با این کار قدرت بیشتری برای ایجاد محدودیت برای محتواهای آنلاین در این کشور دست و پا کند.

این قانون حمایت تمام و کمال رئیس جمهور پوتین را به دنبال داشته است و به نظر می‌رسد به طور جزئی از قانون «دیوار آتش بزرگ چین»، پروژه اینترنت سانسورشده دولت چین، نیز الهام گرفته باشد. اینترنت بزرگترین سیستمی است که تاکنون توسط اسنان طراحی، مهندسی و اجرا شده است. منشاء این شبکه عظیم به دهه ۱۹۶۰ میلادی بازمی‌گردد؛ جایی که سازمان‌های نظامی بزرگ در آمریکا برای انجام پروژه‌های محرمانه خود نمونه اولیه اینترنت را بوجود آوردند. 

انتهای پیام/

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]