کد خبر : 61651 پنج شنبه 18 بهمن 1397 - 18:02:47
بودجه-هاي-پژوهشي-یک-درصد-صنايع-تجميع-خواهد-شد-پايان-نامه-هاي-دانشگاهي-باید-در-جهت-حل-مشكلات-كشور-باشد

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان:

بودجه هاي پژوهشي یک درصد صنايع تجميع خواهد شد/ پايان نامه هاي دانشگاهي باید در جهت حل مشكلات كشور باشد

قاضی عسگر ، گفت: بودجه هاي پژوهشي یک درصد صنايع تجميع خواهد شد، اساتيد بايد در جريان مشكلات استان قرار گيرند و نياز است به جاي نگاه كردن معدل براي جذب هیئت علمي از افراد بپرسيم كه چه كاري براي كشور مي توانند انجام دهند.

سیدحسن قاضي عسگر  در جشنواره تجليل از پژوهشگران، فناوران و مدرسان برگزيده دانشگاه صنعتي، اظهار كرد: ٤٠ ساله شدن انقلاب فرصت خوبي براي بيان نقاط ضعف و از همه مهمتر سو مديريت است.

وي افزود: ١٢ سال پيش در اين دانشگاه به مسئولان پيشنهاد شد، هزار نفر اول كنكور را بورسيه كنيد تا مديريت و اقتصاد بخوانند و متاسفانه اين كار محقق نشد. آن زمان قصد ايجاد دانشكده مديريت در دانشگاه صنعتي بود كه متاسفانه آن هم محقق نشد، اما اخيرا گروهي با نام مديريت و اقتصاد در دانشكده صنايع ايجاد شده است.

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان با اشاره به اهميت وجود دانشكده مديريت و اقتصاد در تمام دانشگاه ها، گفت: تيم دانشگاهي در استانداري اصفهان مستقر شده كه بيشتر مراجعات در حوزه صنايع است و مشكلاتي براي صنعتگران به دليل تحريم و بروكراسي اداري به وجود آمده است.

قاضي عسگر تصريح كرد: در هشت سال گذشته در بخش دولت الكترونيك هزينه زيادي شده که نتيجه بخش نبوده است. اين بخش در اولويت ما قرار گرفته زيرا براي تحول در محيط زيست و ترافيك بايد به سراغ دولت الكترونيك برويم.

وي خطاب به اساتيد، گفت: دستگاه هاي اجرايي استان را نقد كنيد و در بحث اشتغال و دولت الكترونيك فعال باشيد و اگر ايده اي داريد حتما به ما بگوييد.

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان با اشاره به بروكراسي اداري در استان، گفت: مشاوري از دانشگاه اصفهان با ما همكاري مي كند تا تحولي اداري ايجاد كنيم. بودجه هاي پژوهشي یک درصد صنايع تجميع خواهد شد و در چند پروژه شاخص صرف مي شود تا نتيجه ملموسي حاصل شود.

قاضی عسگر با اشاره به صرف بودجه دولتي براي دانشگاه ها، افزود: ما در جنگ اقتصادي هستيم و دانشگاه ها بايد بينش خود را در حل مشكلات كشور به كار ببندند و پايان نامه هاي دانشگاهي در راستاي مشكلات كشور باشد.

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان افزود: اساتيد بايد در جريان مشكلات استان قرار گيرند و نياز است به جاي نگاه كردن معدل براي جذب هیئت علمي از افراد بپرسيم كه چه كاري براي كشور مي توانند انجام دهند.

وي با اشاره به اهميت جمع آوري و تبديل دي اكسيد كربن، گفت: ٢١ ميليارد مترمكعب گاز شهري فروخته مي شود كه در راستاي آن ٢٥٠ تن دي اكسيد كربن در روز توليد مي شود و تغيير اقليم نيز به همين سبب است که توليد درخت مصنوعي بسيار راهگشا خواهد بود.

وي با اشاره به توسعه گردشگري و صنايع دستي، گفت: به دنبال اشتغال در اين بخش هستيم تا صنايع را از اين شهر بيرون كنيم و بتوانيم از طريق تجارت الكترونيك آثار هنري را از منازل اين هنرمندان ارائه دهيم. در اروپا كساني را در نظر گرفته ايم تا با سليقه يابي، سليقه اروپايي ها را به ما اعلام كنند تا توليدي مطابق با سليقه آنها داشته باشيم.

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان به اهميت مديريت اشاره کرد و افزود: كاشي اصفهان كه ورشكست بود به مجموعه اي تحويل داده شد و اکنون با مديريت خوب سه شيفته كار مي كند و نياز است تا بخش هايي كه دچار سوء مديريت هستند به مديران لايق سپرده شود.
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]