کد خبر : 61630 شنبه 01 اردیبهشت 1397 - 10:55:05
از-واردکننده-100-درصد-به-تولید-95-درصد-رسیده‌ایم

رییس سازمان نظام پزشکی کشور:

از واردکننده 100 درصد به تولید 95 درصد رسیده‌ایم

سیناپرس: رییس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: 170 کارخانه تولید دارو، واکسن و مواد شیمیایی دامپزشکی در کشور فعال هستند و بیش از 95 درصد از داروها و واکسن‌ها در داخل کشور تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان  محمدرضا صفری، رییس سازمان نظام پزشکی کشور، در نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، دامپزشکی و آبزیان اظهار کرد: 170 کارخانه تولید دارو، واکسن و مواد شیمیایی دامپزشکی در کشور فعال هستند و بیش از 95 درصد از داروها و واکسن‌ها در داخل کشور تولید می‌شود.

 

وی افزود: در طی چند دهه گذشته از واردکننده 100 درصد به تولید 95 درصد رسیده‌ایم که پیشرفت بسیار خوبی است. همچنین در حوزه دارو و واکسن موردنیاز آبزیان نیز بیش از 80 درصد محصولات موردنیاز را در داخل کشور تولید می‌شود.

 

رییس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به این‌که برای صادرات دارو باید استانداردهای بسیار بالایی را کسب کرد، گفت: در سال گذشته بالغ‌بر 50 میلیون دلار صادرات داروهای دامپزشکی به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج‌فارس داشته‌ایم. اگر حمایت‌های لازم در این بخش گسترده‌تر شود بازارهای بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن بهره برد.

 

صفری بابیان اینکه خشک‌سالی در طول تاریخ وجود داشته است ولی توانسته‌ایم آب را مدیریت کنیم، اظهار کرد: متأسفانه امروزه دچار سوء مدیریت هستیم و در بخش آب مشکلات بسیار جدی‌ای داریم. باوجوداین شرایط باید هریک در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنیم در راستای مدیریت آب تلاش کنیم.  

 

لازم به ذکر است شانزدهمين نمايشگاه بین‌المللی صنعت دام، طيور، دامپزشکی و آبزيان از ٢٩ فروردين تا اول اردیبهشت‌ماه سال جاري در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار می‌شود.

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]