کد خبر : 61603 پنج شنبه 16 فروردین 1397 - 12:40:21
جهان‌نما-را-با-راه‌اندازی-کارخانه-فنّاوری-بازسازی-می‌کنیم

جهان‌نما را با راه‌اندازی 'کارخانه فنّاوری' بازسازی می‌کنیم

سیناپرس: شهردار اصفهان گفت: معضل آلودگی هوای اصفهان یک مسئله چندبعدی است و با شکل‌گیری مترو، بهبود ناوگان حمل‌ونقل، احیای زاینده‌رود و بازگشت آب به تالاب گاوخونی حل می‌شود.

به گزارش سیناپرس اصفهان قدرت‌الله نوروزی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 23 اسفندماه در نشست خبری که در خانه مشروطیت اصفهان برگزار شد درزمینهٔ میزان تحقق بودجه در پایان سال و اقدامات لازم دراین‌باره اظهار کرد: در خصوص جذب بودجه ما به همین روند فعلی ادامه خواهیم داد. در پنج ماه گذشته سعی ما بر این بوده است که جذب بودجه را بهروش‌های مختلف افزایش دهیم و اقدامات در این چند روز پایانی سال اجرایی خواهد شد.

 

وی افزود: در سال آینده جذب بودجه در سال آینده از سی درصد به هشتاد درصد افزایش خواهد یافت. بنابراین بودجه در سال آینده به سه هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت و برنامه‌ریزی‌هایی که شده است، علیرغم وجود مشکلات فراوان وضعیت بهتری خواهیم داشت.

 

شهردار اصفهان بیان کرد: متأسفانه دولت سهم صد میلیارد تومانی‌اش را پرداخت نکرد و تنها به بیست میلیارد تومان بسنده کرد و میزان باقیمانده را شهرداری پرداخت کرده است. از پانصد میلیارد تومان اوراق مشارکت که قرار است دریافت کنیم 250 میلیارد تومان آن به عهده دولت است که ان‌شاءالله محقق خواهد شد.

 

نوروزی در خصوص ساختمان‌های تجاری که در سطح شهر ساخته‌شده و بلااستفاده مانده است گفت: برج جهان‌نما مدت‌هاست که با مشکلات متعدد روبه‌روست از سازمان یونسکو تا مشکلات خریداران و سرمایه‌گذاران. از طرفی استقبال خوبی از آن به عمل نیامده است که ما هم از این موضوع ناراحت هستیم.

 

وی بابیان اینکه به دنبال آن هستیم که بخش‌هایی از این برج را با شهرک علمی تحقیقاتی گره بزنیم اظهار داشت: من به جهان‌نما علیرغم همه مشکلاتش امیدوارم، و اگر بتوانیم آن را مشابه کارخانه فنّاوری تهران بازسازی کنیم بسیار موفق خواهد بود. در بحث میدان امام علی باید گفت یک قهر مردمی این بنا را احاطه کرده است.

 

شهردار اصفهان  بابیان اینکه از متولیان امر خواسته‌ایم برای رفع موانع تلاش کنند بیان کرد: باید فضای کسب‌وکار را در این منطقه رونق بخشید، چراکه بیرون آمدن از این وضعیت بستگی به شرایط کشور و بیرون از آمدن رکود در بخش مسکن دارد که مشکلات بسیاری را برای شهرداری‌ها ایجاد کرده است.

 

وی در خصوص قانون اختصاص نیم درصدی شهرداری به کتابخانه‌های عمومی افزود: این بودجه باید به‌حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی واریز شود اما متأسفانه این انجمن اصلا وجود نداشت و این‌یکی از مشکلات بود. ما سعی کردیم برای شکل گرفتن این انجمن اقدامات لازم را انجام دادیم. کار هردوی نهادهای شهرداری و کتابخانه‌های عمومی خدمت‌رسانی به شهروندان است و ارائه این خدمات به بهترین نحو یکی از افتخارات ماست.

 

شهردار اصفهان تغییرات درروند انتصابات آتی در بدنه شهرداری عنوان کرد: تغییر موردنظر ما به معنای دگرگونی نیست و منظور از تغییر اصلاحات است. اگر بخواهیم تغییراتی در روندها ایجاد کنیم باید ابزار و لوازم آن را فراهم کنیم و یکی از این ابزارها نیروی انسانی است.

نوروزی ادامه داد: ما در شهرداری هم‌تغییر روش داشته‌ایم و برنامه‌های آن را نیز منتشر کرده‌ایم و شما موظفید نظارت همگانی را تقویت کنید. ما از هر مدیری که بتواند برنامه‌های اعلام‌شده را اجرایی کند استفاده کرده و خواهیم کرد و هر مدیری که نتواند یا با این برنامه‌ها انطباق نداشته باشد تغییر خواهند کرد. این تغییرات اگر در راستای منافع شهر باشد حتماً انجام خواهند شد و من بارها اشاره‌کرده‌ام که ما به دنبال انضباط مالی و مبارزه با فساد هستیم.

 

شهردار اصفهان  با ابراز نگرانی درباره افزایش تکدی گری بالأخص متکدیان خردسال بیان کرد: در سال جاری، محلی برای محل نگهداری کارتن‌خواب‌ها در نظر گرفته‌شده و ما به دنبال کاهش تعداد متکدیان در سطح شهر هستیم. شورای شهر و بهزیستی در این خصوص تعاملاتی را انجام داده‌اند و به‌صورت جدی پیگیر کاهش تعداد متکدیان و کارتن‌خواب‌ها در شهر اصفهان هستیم و به یاری خداوند در آینده شاهد حضور متکدیان در سطح شهر نیستیم.

 

نوروزی بر لزوم اعتماد به جوانان در امور عمرانی تأکید و بیان کرد: در حال حاضر در میان افراد به کار گرفته‌شده در شهرداری درصد چهره‌های جوان بسیار زیاد است و ما سعی داریم از جوانان به شکل کارآمدتری استفاده کرده و همچنین از حضور بانوان نیز در شهرداری استقبال خواهیم کردیم. تاکنون به بسیاری از وعده‌های خود در این خصوص عمل کرده‌ایم.

 

وی افزود: به نظر می‌رسد زیرساخت‌های شهری آماده پذیرش حجم زیاد گردشگران نیست، زیرساخت‌ها در اصفهان مهیا نیست ازنظر هتل‌ها و گردشگاه‌ها و توصیه ما به بسیاری از سرمایه‌گذاران ساختن هتل‌ها در شهر است. یکی از اقدامات ما در سال جدید طراحی سراچه به‌منظور دسترسی راحت گردشگران و رزرواسیون هتل‌هاست که برای اولین بار است که در ایران اتفاق می‌افتد.

 

شهردار اصفهان بابیان اینک برای مکان‌های پربازدید مانند میدان‌ها و مراکز خرید امکان دسترسی شهروندان گردشگران به اینترنت فراهم‌شده است اظهار داشت: در طول ایام نوروز ما پانصد برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در بیست‌وشش نقطه شهر تدارک دیده‌ایم.

 

نوروزی تصریح کرد: احیای سنت‌های دیرینه، کارگاه‌های مشاغل سنتی، برنامه‌های ورزشی و اجرای برنامه‌های موسیقی، بازی‌های نمادین مثل چوگان همه و همه ازجمله طرح‌هایی است که برای نوروز امسال در نظر گرفته‌شده‌اند.   

 

شهردار اصفهان با اشاره به وضعیت آلودگی هوا و سیستم فرسوده ناوگان شهرداری بیان کرد: معضل آلودگی هوا یک مسئله چندبعدی است و با شکل‌گیری مترو، بهبود ناوگان حمل‌ونقل، احیای زاینده‌رود، بازگشت آب به تالاب گاوخونی حل خواهد شد. بازگشت آب به زاینده‌رود و در درجه اول به تالاب خونی سایه تهدید از سر شهر را بر خواهد داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: مشکلاتی که اکنون برای کشاورزان استان به وجود آمده و فیلم‌هایی که از آنان در فضای مجازی منتشر می‌شود، قلب هر انسانی را به درد می‌آورد و ما همه باید گامی برای کاهش مشکلات معیشتی کشاورزان استانمان برداریم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]