کد خبر : 61594 یکشنبه 19 فروردین 1397 - 11:12:21
اقتصاد-را-باید-بومی-و-مردم-نهاد-کرد

اقتصاد را باید بومی و مردم نهاد کرد

سیناپرس: بک فعال اقتصادی گفت: مشکلاتی هستند که ریشه در سوءتدبیرها دارند، اما برخی از مشکلات خواهی نخواهی وجود دارد و تاریخ نشان داده است که منطقه زندگی مان هموار حساس بوده است.

به گزارش سیناپرس اصفهان محمود اسلامیان شامگاه امروز (دوشنبه) در گردهمایی فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: ما درگیر مشکلات زیادی در کشور هستیم که بخشی از این مشکلات، مشکلاتی هستند که ریشه در سوتدبیرها دارند اما  برخی از مشکلات خواهی نخواهی وجود دارد و تاریخ نشان داده است که منطقه  زندگی مان هموار حساس بوده است.

وی افزود: سوء تدبیرهایی در قبل از انقلاب وجود داشته که پس از انقلاب نیز ادامه پیدا کرد است. اقتصادی کردن دولت یکی از این سوتدبیری ها محسوب می شود.

رییس سابق صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: خبر خوب این است که دولت مصمم شده خودش را از این مسیر نجات دهد.

اسلامیان اضافه کرد: ذوب اهن قرار بود چند سال پیش واگذار شود و یکی از دوستان آن را خریداری کردند که میلیاردها دلار ضرر ده شد.

وی اضافه کرد: اول جنگ ما ارتش نداشتیم و سپاه هم بسیار ضعیف بود. اما چه کسی جلوی عراق را گرفت و چه کسی جنگ را اداره کرد؟ همین مردم. مردمی که جنگ را اداره کردند، اقتصاد را نمی توانند اداره کنند؟ دولت کنار برود و مالیاتش را بگیرد.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: امیدوارم کارشنکنی نشود و مسیر به درستی پیش رود. می توانیم امیدوار باشیم و از چالش های پیش رو عبور کنیم و اگر فرمان را به دست مردم دهند مانند جنگ مردم می توانند پیروز این صحنه شوند.

اسلامیان گفت: بدون نیاز به سرمایه گذاری ذوب اهن اگر به مجموعه کارآفرینی واگذار شود، بیش از پیش موفق خواهد بود اما باید اهلیت ملاک قرار داده شود و هر کس قیمت بالاتر داد برنده مزایده های واگذاری کارخانجات و صنایع نشود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]