کد خبر : 61587 دوشنبه 20 فروردین 1397 - 15:15:26
آشنائی-با-یک-صنعت-دوست‌دار-محیط‌زیست

در مسیر تجربه‌های یک مدیر؛

آشنائی با یک صنعت دوست‌دار محیط‌زیست

سیناپرس: مدیرعامل صنایع کاغذسازی سایان گستر ایرسا گفت: امروز مسئولیت‌پذیری و مدیریت افراد در محل کار بسیار مهم‌تر از رشته‌ی تحصیلی و میزان موفقیت آنان در رشته‌ی خود است.

به گزارش سیناپرس اصفهان ویکتوریا شیدایی، مدیرعامل صنایع کاغذسازی سایان گستر ایرسا در رویداد کارآفرینی با عنوان "تجربه در مسیر" که در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، با اشاره به تجربیات خود و آنچه صنعت کاغذسازی وظیفه‌ی انجام آن را دارد اظهار کرد: وظیفه‌ی اصلی این صنعت دوست دار محیط‌زیست، تولید کاغذ با استفاده از مواد بازیافتی است.

 

وی افزود: صنعت کاغذسازی تنها یک حلقه از چندین حلقه‌ی تبدیل مواد بازیافتی به محصولی قابل استفاده است که طی آن، مواد در کارخانه به خمیر تبدیل شده و سپس به کاغذ تبدیل می‌شود. در مرحله‌ی بعد نیز از کاغذهای تولید شده کارتون ساخته می‌شود و به دست سایر صنایع دیگر نیازمند کارتون می‌رسد و به همین جهت شرکت‌ها و کارخانه‌هایی از این دست، بخشی از صنایع مادر محسوب می‌شوند.

 

مدیرعامل سایان گستر ایرسا در خصوص چگونگی عملی کردن ایده‌ها گفت:  افراد مختلف به‌ویژه آنان که خلاق هستند و تمایل به کارآفرینی دارند، ایده‌های متنوع و مفیدی در سر دارند. در راه عملی ساختن ایده‌ها باید از تجربیات افراد دیگر که در شاخه‌های مشابه فعالیت کرده و موفق بوده‌اند استفاده و پیرامون تمام ایده‌ها به طور جامع تحقیق کرد.

 

وی ادامه داد: تمامی پاسخ‌ها و مشورت‌ها در طول مسیر لزوماً صحیح نیستند، اما آنچه اهمیت دارد تحلیل کلیه‌ی داده‌ها و آگاهی از به صرفه بودن انجام فعالیت مورد نظر است. به طور کلی باید گفت هر قدم را باید به گونه‌ای برداشت که مسیر پیش رو کاملاً شفاف باشد بخصوص آنکه مدیریت صنایعی مانند صنعت کاغذسازی به شدت دشوار است و امروزه شاهد هستیم که بسیاری از کارخانه‌های کاغذسازی پیش از بهره‌برداری و یا نهایتاً چند ماه پس از بهره‌برداری تعطیل می‌شوند.

 

شیدایی ضمن تشریح رویکردهای متفاوت افراد در محل کار عنوان کرد: معمولاً پس از فارغ‌التحصیلی دو رویکرد متفاوت در محیط کار وجود دارد، افراد یا به کار برای شرکتی دیگر اکتفا می‌کنند و یا تصمیم به ایجاد موقعیتی برای مدیریت خود می‌گیرند. جز در بخشی از صفات و شخصیت این دو دسته باید توجه کرد که تفاوت چندان بزرگ و تعیین‌کننده نیست و بهتر است که افراد بیشتر از هر چیز به عملکرد و میزان تأثیر خود در جامعه توجه کنند.

 

وی در خصوص اهمیت تحصیلات دانشگاهی ادامه داد: ممتاز بودن در محیط تحصیل اهمیت چندانی ندارد و تحصیلات نباید شخصیت افراد را به سوی تک‌بعدی بودن سوق دهد. قابل‌انکار نیست که برای بخش‌های تخصصی در حوزه‌ی کار، تحصیلات اهمیت بالایی دارد، اما در اکثر بخش‌های دیگر دو معیار مسئولیت‌پذیری و مشکل‌گشایی نقش پررنگ‌تری ایفا می‌کنند. به این معنا که فرد باید خود را در شرایط سخت کار و مشکلات مسئول بداند و پس از آن قادر باشد مشکلات را تحلیل و راه‌حل‌های ممکن را بررسی کند. 

 

شیدایی بر اهمیت روابط مدیران و سایر نیروهای انسانی تأکید و خاطرنشان کرد: اغلب از مشکلات و تعارضات در منابع انسانی بیشتر از معضلات در وسایل و ابزار دردسرساز هستند. یکی از راه‌های رفع این مشکلات آموزش صحیح توانایی‌ها به نیروهای انسانی است، با این کار نه‌تنها نیروها حرفه‌ای‌تر کار خواهند کرد که آموزش بیشتر مدیران را نیز در تخصص خود پیش‌تر خواهد برد. هم‌چنین با ایجاد روابطی صمیمانه و حمایتی میان مدیران و سایر نیروها می‌توان محیط کار را به خانه‌ی اول افراد تبدیل کرد و راندمان بهتری از کار را به دست آورد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]