کد خبر : 61569 شنبه 19 اسفند 1396 - 11:19:01
خانه-نشریات-دانشجویی-دانشگاه-آزاد-اصفهان-افتتاح-شد

خانه نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان افتتاح شد

سیناپرس: خانه نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) با هدف حمایت از این نشریات افتتاح شد.

به گزارش سیناپرس اصفهان بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در مراسم افتتاحیه خانه نشریات دانشجویی شهید مرتضی آوینی گفت: نشریات دانشجویی آئینه تمام‌نمای فعالیت‌ها و نظرات دانشجویان در سطح دانشگاه است.

احمد آذین اظهار کرد: نشریات دانشجویی مامن امنی برای بیان دغدغه‌ها، دیدگاه‌ها، نقطه‌نظرات دانشجویی و عامل موثری در ایجاد مشارکت دانشجویان در مباحث فرهنگی است.

وی افزود: حمایت از نشریات دانشجویی وظیفه و سیاست کاری ما در دانشگاه است چون نشریات دانشجویی به انجام کار گروهی و استفاده از خرد جمعی منتهی می‌شود و نتایج این خرد جمعی که همان انتشار نشریه با مطالب تولیدی است، ما را در اداره هرچه بهتر دانشگاه و رسیدن به اهداف یاری می‌کند.

آذین با اشاره به نقش فضای مجازی در انتشار اخبار گفت: استفاده از فضای مجازی سرعت انتقال اخبار را افزایش داده و علاقه‌مندان بسیار زیادی را جذب کرده است اما باید توجه داشته باشیم که انتشار مکتوب یک نشریه از مزایای قابل توجهی برخوردار است و حکم یک سند خبری را داراست و به همین دلیل است که در کنار فضای مجازی، فضای مکتوب خبری نیز باید در جهت ایجاد نشاط و انگیزه علمی، فرهنگی، ارزشی و... در محیط‌های دانشجویی مدنظر قرار گیرد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: نشریات دانشجویی یکی از مهم‌ترین ابزارهای توسعه فرهنگی است و دانشگاه‌ها به عنوان نهاد مرجع علمی کشور باید در این توسعه پیشگام بوده و دانشجویان با ارائه دیدگاه‌ها و نظرات سازنده خود در این نشریات، خود را آماده ورود به جامعه کنند.

وی خطاب به مدیران مسئول نشریات دانشجویی گفت: نشریات را محلی برای تولید افکار، بیان نظرات و نقد صحیح و منصفانه فعالیت‌ها قرار داده و برای تولید محتوای دانشجویی در چارچوب قوانین تلاش کنید و توصیه می‌کنم حتی‌الامکان از مطالب غیر تولیدی استفاده نکنید چون رسالت یک نشریه دانشجویی تولید محتوا با استفاده از قلم دانشجویان است و نه تقلید.

آذین تصریح کرد: رشد فکری جامعه وابسته به رشد فکری دانشگاه است چون دانشجو نماد آزاداندیشی و مطالبه‌گری است از این رو نشریات دانشجویی باید با بررسی مسائل و ارایه دیدگاه‌ها و نقد سازنده در مسیر پیشرفت و تعالی دانشجویان و دانشگاه گام بردارد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]