کد خبر : 61560 چهارشنبه 16 اسفند 1396 - 10:50:44
کتابی-برای-آشنایی-با-حوزه-متالورژی-و-ریخته‌گری

کتابی برای آشنایی با حوزه متالورژی و ریخته‌گری

سیناپرس: کتاب 'نگرشی کاربردی بر کوره‌های القایی و مواد نسوز مورداستفاده در آن' در مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان چاپ و راهی بازار کتاب شد.

به گزارش سیناپرس اصفهان کتاب  'نگرشی کاربردی بر کوره‌های القایی و مواد نسوز مورداستفاده' به تألیف و گردآوری مهندس پیام وردی، اسفندماه 1396 به تیراژ 500 نسخه و در 272 صفحه در مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسید و به بازار کتاب عرضه شد.

 

در رابطه با کوره‌های القایی می‌توان چنین گفت که این کوره‌ها یکی از تجهیزات پرکاربرد درزمینه ذوب انواع فلزات است که اساس کار آن القاء جریان در یک میدان مغناطیسی متغیر است.

 

نویسنده این کتاب بر این باور است که آشنایی با قسمت‌های مختلف این نوع کوره‌ها و تجهیزات مرتبط با آن و نیز کسب درک صحیح از روش راه‌اندازی، بهره‌برداری و نگهداری آن در کنار موضوع مواد نسوز مورداستفاده در آن‌ها، می‌تواند در افزایش بهره‌وری و کاهش خطاها و خطرات احتمالی مؤثر باشد.

 

مؤلف کتاب با توجه به سابقه سال‌ها کار مداوم در حوزه متالورژی و بخش ریخته‌گری سعی نموده زمینه آشنایی بیشتر و کاربردی‌تر محققین، مهندسین، دانشجویان و افراد فعال و علاقه‌مند در این حوزه را فراهم سازد.

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]