کد خبر : 61547 سه شنبه 15 اسفند 1396 - 11:08:02
حضور-3-دانشگاه-اصفهان-در-نظام-رتبه‌بندی-آینده‌پژوهی-علم

حضور 3 دانشگاه اصفهان در نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم

سیناپرس: نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم در تازه‌ترین رتبه‌بندی خود اعلام کرد 3 دانشگاه اصفهان در بزرگ‌ترین نظام رتبه‌بندی علم‌وفناوری دنیا قرار گرفتند.

به گزارش سیناپرس اصفهان دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، صنعتی اصفهان و اصفهان در بزرگ‌ترین رتبه‌بندی علم و فناوری دنیا، نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم (سای ویژنز- www.scivisions.com) حضور داشتند.

 

در این رتبه‌بندی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع دانشگاه‌های پزشکی موفق به کسب رتبه 1141 در دنیا و رتبه 49 در خاورمیانه شد. دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در جمع دانشگاه‌های صنعتی رتبه 1157 دنیا و 53 خاورمیانه را کسب کرد و همچنین دانشگاه اصفهان در جمع دانشگاه‌های جامع در رتبه 739 دنیا و رتبه 18 خاورمیانه ایستاد.

 

لازم به ذکر است نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم برخلاف سایر نظام‌ها، ابعاد پژوهش، فناوری، نوآوری و همچنین یادگیری به‌عنوان خروجی آموزش را هم‌زمان به‌عنوان معیارها و شاخص‌های رتبه‌بندی اندازه‌گیری می‌کند و متناسب با همین معیارها به سه بخش اثرگذاری علمی، فناورانه و کیفیت محیط یادگیری تقسیم‌شده‌اند.

 

باید خاطرنشان کرد در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی، تهران، تبریز، شهید بهشتی، مشهد، اصفهان و شیراز، در بین دانشگاه‌های جامع، تهران، شیراز، تربیت مدرس، مازندران، تبریز، فردوسی مشهد، کاشان، اصفهان، شهید بهشتی، رازی، بوعلی سینا، شهید باهنر کرمان، سمنان و گیلان، در بین دانشگاه‌های صنعتی، نوشیروانی بابل، شریف، اصفهان، علم و صنعت ایران، امیرکبیر و خواجه‌نصیرالدین طوسی و در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی، واحد علوم تحقیقات در بین دانشگاه برتر دنیا قرارگرفته‌اند.

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]