کد خبر : 61539 دوشنبه 14 اسفند 1396 - 08:08:31
شهرک-سلامت؛-گامی-بلند-برای-رسیدن-به-زندگی-سالم

شهرک سلامت؛ گامی بلند برای رسیدن به زندگی سالم

سیناپرس: مدیرعامل پروژه شهرک سلامت گفت: برای این که بدانیم شهرک سلامت برای شهر اصفهان چه کرده است، باید سری به خیابان شیخ مفید بزنیم. جایی که بعدازظهرها تراکم ترافیکی وجود داشت و امروز این ترافیک برطرف شده است.

به گزارش سیناپرس اصفهان بنابر اعلام روایط عمومی مجموعه اصفهان سیتی سنتر مسعود صرامی، مدیرعامل پروژه شهرک سلامت در کنفرانس مطبوعاتی با اصحاب رسانه که روز گذشته در مجموعه سیتی سنتر اصفهان برگزار شد اظهار کرد: برای این که بدانیم شهرک سلامت برای شهر اصفهان چه کرده است، باید سری به خیابان شیخ مفید بزنیم. جایی که بعدازظهرها تراکم ترافیکی وجود داشت و امروز این ترافیک برطرف شده است.


صرامی یکی از کوچک ترین اقدامات را انتقال کلینیک گوارش پورسینای حکیم از شیخ مفید به شهرک سلامت عنوان کرد و افزود: 300 تا 500 نفر جمعیتی که هر بعدازظهر در مقابل این کلینیک جمع می شدند و ترافیک ایجاد می کردند، امروز به حاشیه شهر منتقل شده اند. این واقعیتی است که رخ داده و شاید باورش برای آدم ها سخت باشد ولی زمانی که به چشم می بینند، به راحتی می پذیرند.


وی درباره روند پیشرفت علم پزشکی گفت: در کلینیک دندانپزشکی مستقر در شهرک سلامت با دستگاه های مدرنی که با لیرز و سیستم کامپیوتر کار می کنند، داخل دندان را می بینند و از سیستم سنتی قدیم و استفاده از آینه خبری نیست؛ این موضوع باعث می شود آرام آرام تمام شهر و کشور، ارتقاء کیفیت خدمات پیدا کند. وقتی این موضوع مدام مطرح شود که جایی هست که شما از تراشیده شدن دندان نترسید و کودک شما ترسی از دندان پزشکی ندارد، دیگران هم موظف می شوند بروند و تجهیزات روز دنیا را برای استفاده شهروندان بیاورند و این گونه است که ما ارتقاء کیفیت می دهیم.


صرامی تاکید کرد: زمانی می گفتیم اگر بخواهیم ذائقه شهروندان را عوض کنیم که غذای سالم را در فود کورت و مراکزی مثل سیتی سنتر بخورند و حس کنند در حال خوردن فست فودی هستند که غذای سالمی است، بسیار سخت بود. اما در مجموعه اصفهان سیتی سنتر اولین بار است که بدون اینکه مردم توجه کنند، ذائقه آن ها را عوض کرده ایم و غذاهای ایرانی را به عنوان فست فود برای آن ها سرو می کنیم. آن هم در یک مکان سالم که مواد غذایی پیش از مصرف توسط ماموران بهداشت در مجموعه بررسی می شود و اجازه نمی دهیم هر غذایی با هر کیفیت پایینی تولید و به دست مشتری برسد.


سرمایه گذار بخش خصوصی اظهار کرد: امروز اگر از مجموعه فودکورت سیتی سنتر بازدید کنید، 15 تا 80 درصد غذای سالم وجود دارد که البته این میزان در فست فود فروشی های شهر 100 درصد غذای ناسالم است. پس با آنچه در سیتی سنتر ایجاد کرده ایم، می توانیم ذائقه مردم را روی مواد گیاهی، مواد سالم و... تغییر بدهیم و برای آن سرمایه گذاری کنیم. چهار یا پنج سال پایداری می کنیم تا مردم آموزش ببینند و سپس نتیجه خوبی بگیریم.


مدیرعامل شهرک سلامت افزود: همیشه دوست داشتم خدا یک عمر دوباره به ما بدهد تا اشتباهات گذشته را نکنیم و بهتر زندگی کنیم. امروز خدا عمر دوباره به من داده است. چون کنار خودم انسان پرورش می دهم. دانشگاه ساختم تا جوان ها بتوانند راه ما را ادامه بدهند. امروز جوان فارغ التحصیل دانشگاه سیتی سنتر بسیار موفق است چرا که ما دانشی که می خواستیم به او انتقال دادیم و سرمایه انسانی برای جامعه تحویل گرفتیم.


وی ابراز امیدواری کرد با مدیریت جدید استانداری اصفهان بتوانیم آگاهی ایجاد کنیم و مشکل زاینده رود را هم حل کنیم.


صرامی گفت: استاندار اصفهان برای بازگشت آب تلاش می کنند. ما نیز برای مدیریت منابع آب کار می کنیم و سرمایه گذاری می کنیم که بتوانیم تغییراتی روی مصرف آب داشته باشیم که مردم اصفهان فردای بهتری داشته باشند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]