کد خبر : 61536 دوشنبه 14 اسفند 1396 - 08:36:30
کتاب-مبانی-سینمای-اسلامی-رونمائی-می‌شود

کتاب 'مبانی سینمای اسلامی' رونمائی می‌شود

سیناپرس: حوزه هنری استان اصفهان به مناسبت ایام دومین سالگرد فقدان هنرمند انقلابی فرج الله سلحشور، کتاب "مبانی سینمای اسلامی" را که مجموعه یادداشت های این کارگردان فقید است رونمایی می کند.

 به گزارش سیناپرس اصفهان  بنابر اعلام روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، آیین رونمایی از کتاب مبانی سینمای اسلامی اثر فرج الله سلحشور به کوشش روح الله عباسی با حضور کارگردان و هنرمند ارزنده کشور استاد امرالله احمدجو در ساعت 16 روزسه شنبه 15 اسفندماه در سالن سعدی حوزه هنری واقع در خیابان استانداری ، گذر سعدی برگزار می شود، همچنین در این مراسم جمعی از چهره‌های فرهنگی و هنری حضور دارند.

کتاب "مبانی سینمای اسلامی" نوشته زنده‌یاد فرج‌الله سلحشور است که به کوشش روح‌الله عباسی و با همکاری مهدی عباسی از سوی سوره مهر هم‌زمان با دومین سالگرد درگذشت آن مرحوم منتشر شده است، مقدمه این کتاب را ایوب سلحشور، فرزند آن مرحوم نگاشته است.

گفتنی است، فرج الله سلحشور متولد سال 1331 در شهر قزوین بود، وی کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی تاریخی-مذهبی چون ایوب پیامبر، مردان آنجلس و یوسف پیامبر(ع) را در کارنامه دارد. این آثار بویژه سریال یوسف پیامبر، در سراسر دنیا مخاطبان فراوانی پیدا کردند به گونه ای که در بسیاری از کشورهای منطقه ، نام این سریال ها پرآوازه است.

فرج الله سلحشور، کارگردان متعهد و انقلابی کشورمان به دلیل ابتلا به بیماری سرطان ریه روز 8 اسفند سال 94 دار فانی را وداع گفت و به لقاالله پیوست.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]