کد خبر : 61525 شنبه 12 اسفند 1396 - 11:44:16
یک-پژوهشگر-اصفهانی-فناور-برتر-کشوری-شد

یک پژوهشگر اصفهانی فناور برتر کشوری شد

سیناپرس: در دومین کنگره ملی نوآوری و فناوری سلامت، پژوهشگر مرکز رشد فناوری واحد اصفهان رتبه سوم فناور برتر را کسب کرد.

به گزارش سیناپرس اصفهان مهندس مجید عبداللهی پژوهشگر شرکت فناوری نواندیشان علم مواد اسپادانا از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) به عنوان رتبه سوم فناور برتر دومین کنگره ملی نوآوری و فناوری سلامت کشور برگزیده و مورد تجلیل قرار گرفت.


از بین بیش از 150 طرح ارسالی شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی، تجهیزات پزشکی و مراکز رشد فناوری کشور به دبیرخانه دومین کنگره ملی نوآوری و فناوری سلامت کشور، دو طرح ارائه شده توسط مهندس مجید عبداللهی پژوهشگر شرکت فناوری نواندیشان علم مواد اسپادانا از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) به عنوان رتبه سوم «فناور برتر» این کنگره ملی انتخاب شد.


این فناور برگزیده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در این باره گفت: در این کنگره ملی دو طرح «ساخت داربست و ایمپلنت سرامیکی در جهت کاربردهای رهایش دارو و هایپرترمیا» و «نرم افزار جامع (تثبیت و گسترش، ایده پروری و اثربخشی) گرما درمانی و رهایش دارو» را به عنوان یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) ارائه کردیم که پس از داوری‌های انجام شده بین 150 طرح، به عنوان رتبه سوم فناور برتر دومین کنگره ملی نوآوری و فناوری سلامت کشور برگزیده شد.


عبداللهی درباره طرح ساخت داربست و ایمپلنت سرامیکی در جهت کاربردهای رهایش دارو و هایپرترمیا به آنا گفت: «این طرح، شامل اعمال یک پوشش پلیمری مغناطیسی است که بر روی یک ایمپلنت یا داربست قرار می‌گیرد و به شکل کنترل شده، قابلیت رهایش دارو را دارد. این طرح به منظور افزایش راندمان دارو در ایمپلنت ها و داربست ها و به موجب نوعی درمان موضعی سرطان انجام گرفت.»
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها