کد خبر : 61518 پنج شنبه 10 اسفند 1396 - 13:31:09
صنعتی-بودن-اصفهان-مزیت-نیست

صنعتی بودن اصفهان مزیت نیست

سیناپرس: عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه اصفهان گفت: در قسمت گردشگری 70 درصد انحراف در برنامه ی 5 ساله توسعه وجود دارد.

به گزارش سیناپرس اصفهان علی کرباسی‌زاده، عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه اصفهان، در یازدهمین همایش سراسری سازمان های غیردولتی در اتاق بازرگانی شهر اصفهان با اشاره به اهمیت استفاده ازقابلیت های اصفهان اظهار کرد: اصفهان دارای ظرفیت های بسیار بالای گردشگری است اما کم توجهی مسئولان و احداث پروژه های ناسازگار با محیط شهر موجب نادیده گرفتن و از بین رفتن سرمایه های شهر شده است.

وی افزود: بحران امروز شهرها مهاجرت مردم از مناطق محروم و حاشیه به آن‌هاست، که نه تنها مراکز روستایی بعنوان تولیدکنندگان را خالی از نیروی انسانی می‌کند، که مناطق شهری را دچار بحران کنترل جمعیت می‌کند.

عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه اصفهان با ذکر مثالی اضافه کرد: ایران جزو کشورهای برتر در بخش تحصیلات دانشگاهی، تعداد دانشجویان و تعداد ارسال مقالات علمی است اما از آن جا که این توسعه ی آموزشی از نوع توسعه ی پایدار نبوده است، برای این قشر تحصیل کرده اشتغال زایی مناسب انجام نشده است و تعداد زیادی از افراد حتی به خارج از کشور مواجه می کنند.

وی ضمن اشاره به بخشی از مشکلات زیست محیطی اصفهان پرسید: چرا اصفهان باید صنعتی باشد در حالی که درصد بالایی از این صنایع با شکست مواجه شده اند و محیط زیست بخصوص منابع آب استان با بحران روبرو شده اند.

کرباسی زاده با تاکید بر اینکه استفاده ازمواهب مدرنیته نباید موجب فراموشی و نابودی باورها و فرهنگ ایرانیان شود خاطرنشان کرد: یکی از راه های دست یابی به توسعه ی پایدار بهره گیری از سمن ها است و استفاده از سمن ها نیازمند وجود ساختارهای مناسب در جامعه است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]