کد خبر : 61505 سه شنبه 08 اسفند 1396 - 10:23:39
لزوم-حضور-کارآفرینان-در-دایره-مدیریت-شهری-اصفهان

کوروش خسروی:

لزوم حضور کارآفرینان در دایره مدیریت شهری اصفهان

سیناپرس: عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مدیریت شهر برای سال­‌ها با محوریت جذب بودجه­‌ی بیشتر، جذب سرمایه‌­گزاران و رونق صنعت گردشگری انجام شده­‌است، امروز اما راه­‌حل جایگزین ایجاد عرصه برای فعالیت هر چه بهتر کارآفرینان است.

به گزارش سیناپرس اصفهان کوروش خسروی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در سمینار مرکز اصفهان­شناسی و خانه ملل با عنوان 'تحلیل اکوسیستم کارآفرینی اصفهان و راهکارهای ارتقای آن’ که در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شد با اشاره به تفاوت­‌های دو مفهوم اشتغال­‌زایی و کارآفرینی اظهار کرد: اصفهان ظرفیت‌­های کم‌­نظیری در حوزه­ی اکوسیستم کارآفرینی دارد و امروز همت بخش‌­های مدیریت شهری در استفاده‌­ی صحیح از این ظرفیت­‌ها است.

وی افزود: بهبود فضای کارآفرینی در شهر می­‌تواند موجب ایجاد و توزیع ثروت شود، اشتغال­‌زایی رونق یابد و فناوری به آسانی منتقل شود. در شهری مانند اصفهان که نیازمند حضور سرمایه­‌گزاران است، کارآفرینی صحیح سرمایه‌­گزاران را به شهر سوق داده و بازارهای جدیدی را ایجاد می­‌نماید.

این عضو  ادامه داد: بهره­مندی از مزیت­های ارتقای اکوسیستم کارآفرینی در واقع تحول در مدیریت شهری است. مدیریت شهر برای سال‌­ها با جذب بودجه­‌ی بیشتر، جذب سرمایه­‌گزاران و رونق صنعت گردشگری انجام شده­‌است، امروز اما راه­‌حل جایگزین ایجاد عرصه برای فعالیت هر چه بهتر کارآفرینان است.

خسروی با بررسی دقیق تر پیشینه­ی اصفهان و شرایط کنونی این شهر عنوان کرد: طرح سوال­‌هایی مانند میزان تولید ناخالص شهر اصفهان و جایگاه این شهر در ایران، آسیا و جهان شورای شهر را بر آن داشت تا تحقیقات و مطالعات گسترده­تری را در این زمینه آغاز کند. امروز می­‌دانیم رقبای اصفهان در آسیا شهرهایی مانند دبی، استانبول و حتی تهران هستند.

وی ادامه داد: معیارهای ارزیابی شهرها در حوزه­‌ی کارآفرینی شامل سیاست­‌ها، شرایط مالی، کیفیت زیرساخت­‌ها، دسترسی به بازارها، سرمایه­‌های انسانی و بخش پشتیبانی است. اصفهان گرچه در بخش­‌هایی مانند سرمایه­‌های انسانی با مشکلی مواجه نیست، اما در برخی بخش­‌ها نه تنها دچار ضعف است که تاکنون مطالعاتی دقیقی نیز در این زمینه داشته‌­است.
 
خسروی از آینده‌ی روشن اصفهان خبر داد و تصریح کرد: تراز تجاری اصفهان برای چند سال منفی بوده‌­است و ادامه‌­ی این روند، شهر را به سقوط می­کشانده­‌است. با شروع کار شورای پنجم تلاش موثری برای شناسایی نهادهای موثر بر اکوسیستم کارآفرینی شهر و حمایت از آن­‌ها انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: ارتقای این اکوسیستم به عنوان تکه­‌ای مهم در پازل مدیریت شهری در اولویت­‌های شورای اسلامی اصفهان قرار دارد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]