کد خبر : 61503 سه شنبه 08 اسفند 1396 - 09:51:41
سرمایه-گذاری-2-میلیون-یورویی-ایتالیا-در-صنعت-سنگ-اصفهان

سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی ایتالیا در صنعت سنگ اصفهان

سیناپرس: تفاهم نامه همکاری در ایجاد انستیتو و آزمایشگاه سنگ در اصفهان به امضای رییس اتاق بازرگانی اصفهان و فلاویو ماربلی رییس کنفدراسیون صنعت سنگ ایتالیا رسید.

به گزارش سیناپرس اصفهان با حضور سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان و فلاویو ماربلی رییس کنفدراسیون صنعت سنگ ایتالیا در اتاق بازرگانی اصفهان تفاهم‌نامه همکاری در ایجاد انستیتو و آزمایشگاه سنگ در اصفهان به امضای دو طرف رسید.

فلاویو ماربلی  رییس کنفدراسیون صنعت سنگ ایتالیا  در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت:این کنفدراسیون با توجه به ظرفیت تولید و فرآوری سنگ استان اصفهان خواستار  سرمایه گذاری در  این  بخش است.

وی انتقال تکنولوژی ،بازاریابی ،فروش و راه اندازی آزمایشگاه و انستیتو تحقیقاتی را از موضوعات اصلی این تفاهم نامه عنوان کرد   و گفت:برگزاری نمایشگاه مشترک در اصفهان و ایتالیا از دیگر  بخش های مهم همکاری دو طرف است.

وی با اشاره به همکاری این کنفدراسیون با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) گفت:یونیدو از طرح این کنفدراسیون برای ساخت انستیتو  سنگ در اصفهان حمایت کرده و خواستار توسعه صنعت سنگ استان اصفهان شده است.

وی ساخت انستیتو سنگ اصفهان را 2 ساله پیش بینی کرد و گفت:برگزاری دوره های آموزشی تولید ،فرآوری و صادرات سنگ از فعالیت های این انستیتو است.

احمد خوروش رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی این تفاهم نامه در راستای ایجاد زیرساخت ها و انتقال تکنولوژی استخراج و فرآوری سنگ انجام گرفته که در فاز اول سرمایه ای معادل دو میلیون یورو و در فازهای بعدی تا هفت میلیون یورو از طریق اتحادیه اروپا جذب خواهد کرد.

 قاسم علی جباری عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان  در این جلسه از آمادگی اتاق در همکاری با کنفدراسیون صنعت سنگ ایتالیا برای راه اندازی این انستیتو خبر داد و گفت: بخش خصوصی استان اصفهان آماده تسهیل سازی  جذب  سرمایه گذاری ها اتحادیه اروپاست.

شهریار شعبانی دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان  در این نشست گفت: ایجاد انستیتوی آموزشی صنعت سنگ در اصفهان، ایجاد و سامان‌دهی استانداردهای سنگی در اصفهان، همکاری های مشترک نمایشگاهی در بخش بین المللی، ایجاد مرکز تبادلات تجاری با اصفهان را از مفاد این تفاهم‌نامه برشمرد.
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]