کد خبر : 61478 پنج شنبه 03 اسفند 1396 - 14:06:07
کتاب-تغذیه-عناصر-غذایی-در-گیاهان-از-سوی-جهاد­دانشگاهی-واحد-صنعتی-اصفهان-به-چاپ-رسید

کتاب 'تغذیه عناصر غذایی در گیاهان' از سوی جهاد­دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسید

سیناپرس: کتاب تغذیه عناصر غذایی در گیاهان، تالیف مرتضی مبلغی و صغرا مرادپور در مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان چاپ و روانه بازار کتاب شد.

به گزارش سیناپرس اصفهان کتاب تغذیه عناصر غذایی در گیاهان، تالیف دکتر مرتضی مبلغی و مهندس صغرا مرادپور به تیراژ 500 نسخه و در 148 صفحه در مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسید.

 

توجه مولفان این کتاب بر بررسی اهمیت تغذیه گیاهان معطوف شده­است. "با توجه به آنکه تغذیه­ی گیاهان نقش اولیه در افزایش محصولات زراعی را ایفا می­کند، پروژه­های بنیادینی در مورد چگونگی به دست آوردن عناصر توسط گیاه در حال اجرا هستند. به طور مثال گیاهان چگونه این عناصر را از محیط اطراف خود جذب کرده و چگونه آن­ها را برای رشد و نمو خود مصرف می نمایند."

 

برای درک این موضوع نگارنده تلاش کرده است تا به مطالعه­ی وسیعی درباره­ی عملکرد گیاهان بپردازد. این نقش در تولید محصولات زراعی مختلف بسیار حیاتی است و امروزه برای افزایش محصولات با استفاده از مواد غذایی از روش‌های بیوتکنولوژی استفاده می­کنند.

 

در ادامه نگارنده به تحولات این عرصه در زمان و تاثیرات تکنولوژی و فناوری پرداخته­است، چرا که پیشرفت­های علمی در تغذیه گیاهی و حاصلخیزی، انقلابی در تولید محصولات به وجود آورده­است: "پنجاه درصد عملکرد ذرت و سایر غلات، بدون در نظر گرفتن بهبود در کیفیت و ارزش غذایی محصول، معلول کاربرد کودهای تجارتی است."

 

نگارنده معتقد است: "علم تغذیه گیاهی حدود 150 سال پیش با آزمایش های کلاسیک لیبیک، لاوز، و گیلبرت دشوژر، بوسینگالت و دیگران شروع شده­است اما بی­توجهی کشورها به این علم آنان را در بحران جدی قرار داده­است."  

 

به اعتقاد نگارنده­ه‌ی این کتاب عملکرد پایین محصول در بسیاری از کشورها، در درجه اول مربوط به کمبود عناصر غذایی گیاهی است و تغذیه گیاهی شاید یکی از بهترین امیدهای حل بحران غذایی جهان باشد.

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]