کد خبر : 61475 پنج شنبه 03 اسفند 1396 - 13:34:14
با-حضور-وزیر-بهداشت:-رونمایی-از-دو-دارو-و-افتتاح-یک-بیمارستان-تخصصی

با حضور وزیر بهداشت: رونمایی از دو دارو و افتتاح یک بیمارستان تخصصی

سیناپرس: با حضور وزیر بهداشت و درمان از دو داروی جدید رونمایی شد. همچنین بیمارستان تخصصی ۹ دی خمینی‌شهر افتتاح گردید.

به گزارش سیناپرس اصفهان، امروز صبح با حضور وزیر بهداشت و درمان از دو داروی جدید رونمایی شد. قطره چشمی اوتیردول (با نام تجاری لوترا) یکی از ایم داروها با کابرد رفع حساسیت‌های چشمی  و التهابات پس از اعمال جراحی چشمی و دیگری پتاسیم سیترات (با نام تجاری آلکانف) با کاربرد هیپوکالمی و درمان سنگ‌های کلیه و مجاری اداری و اسیدوز توبولار کلیوی می باشد.

سید حسن هاشمی با بیان اینکه "امیداروم این داروها از فهرست داروهای وارداتی حذف شوند" اظهار داشت: در گذشته واردکننده این اروها بودیم، اما امروز این دو محصول به لیست سازمان غذا و دارو  اضافه شده است.

وی بیان کرد: تصورم نمی کردم که یک شرکت داروسازی در کمتر از یک دهه بتواند 110 قلم دارویی تولید کند.
وزیر بهداشت و درمان  ادامه داد: تعیین نرخ ارز دارو  از دیگر مشکلات امروز حوزه دارو است و ضرورت دارد که با تدابیر لازم نیاز مردم تامین شود و این مهم تا حدودی مستلزم واقع‌بینی سیاستگذاران و مردم است.

وی با بیان اینکه نباید به نام اقتصاد مقاومتی مانع ورود دارو شد اظهار داشت: اجازه بازی با سلامت مردم را نداریم. سازمان غذا و دارو باید اجازه ورود داروهای وارداتی با اثربخشی و کیفیت بالا را داده اما  در مواردی که اثر بخشی داروهای داخلی و خارجی برابر است سیاست خود را بر حمایت  از تولید داخلی قرار دهد.

همچنین لحظاتی پیش بیمارستان تخصصی 9 دی منظریه خمینی‌شهر با حضور وزیر بهداشت و درمان در شمال شهر خمینی‌شهر  به بهره‌برداری رسید.
بنابر گفته رئیس این بیمارستان تخخصصی این بیمارستان 174 تخت‌خوابی پس از 26 سال با مساحت 54 هزار و 196 متر مربع با زیر بنای 14 هزار و 375 متر مربع در شمال شهر خمینی‌شهر  و در منطقه منظریه امروز با حضور وزیر بهداشت و درمان مورد بهر برداری قرار گرفت.

رییس بیمارستان تخصصی ۹ دی منظریه گفت: این پروژه در سال‌های آغازین دهه 1370 با هدف ساخت بیمارستان 96 تخت‌خوابی آغاز شد.

وی با بیان اینکه  در سال 1388 با در نظر گرفتن نیازهای این شهرستان و غرب استان تصمیم به تقویت اسکلت بیمارستان گرفته شد بیان کرد:  گسترش فضا و  خدمات آن با هدف ساخت بیمارستان 174 تخت خوابی گرفته شد و اکنون  این بیمارستان دارای درمانگاه‌های عمومی و تخصصی شامل اورژانس، زایشگاه، تصویربرداری، اندوسکوپی و سایر خدمات دیگر است.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]