کد خبر : 61359 پنج شنبه 05 بهمن 1396 - 13:43:49
چهاردهمین-کنگره-بین-المللی-صرع-ایران

به میزبانی اصفهان در حال برگزاری است؛

چهاردهمین کنگره بین المللی صرع ایران

سیناپرس: چهاردهمین کنگره بین المللی صرع ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و انجمن صرع ایران، از امروز چهارشنبه چهارم بهمن ماه به مدت سه روز، در سالن همایش بیمارستان میلاد برگزار می گردد.

به گزارش سیناپرس اصفهان در این همایش که با حضور اساتید، پژوهشگران و نخبگان متخصص مغز و اعصاب ایران برگزار می شود، ۷ سخنران بین المللی از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و برزیل به ارایه مباحث به روز بیماری صرع و نیز روش های درمان کیس های پیشرفته و صعب العلاج خواهند پرداخت.

دکتر حسین پاکدامن رییس انجمن مغز و اعصاب ایران، در مراسم افتتاحیه این کنگره اظهار نمود: همه ساله به همت انجمن صرع ایران و با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور کنگره سالیانه صرع برگزار می شود و تاکنون سعی شده است تا با کمک اساتید و نخبگان کشورهای خارجی هر ساله کنگره را پربارتر برگزار نموده و آخرین دستاوردهای تشخیصی الکتروفیزیولوژیک، تصویربرداری و همینطور ژنتیک در این کنگره مورد بحث واقع شود.

وی افزود: پدیده های تشخیصی جدید مثل مانیتورینگ طولانی مدت همراه با SPECTو همین طور تکنیک های جدید تصویربرداری و روشهای جدید درمان دارویی و جراحی نیز در طول کنگره از طریق سخنرانی و پانل مورد تبادل نظر قرار می گیرد.

رئیس انجمن متخصصین مغز و اعصاب ایران با اشاره به اینکه تصادفات رانندگی و ضربه به سر و مجروحیت جنگی دو علت ابتلا به صرع در ایران است، گفت: بر اساس آمار قطعی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار بیمار مصروع در ایران وجود دارد که پس از بررسی و تحقیقات دقیق که با کمک یک تیم ۳۰ نفره صورت گرفت مشخص شد که آمار صرع در ایران ۲.۵ برابر آمار کشورهای اروپایی و حتی برخی از کشورهای شرقی می باشد.

دکتر پاکدامن اضافه کرد: هر چند که آمار استانی میزان مبتلایان وجود ندارد ولی بر اساس ارتباط تصادفات با صرع، بیشترین مبتلایان نیز باید در استان‌هایی باشند که بیشترین آمار تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه اگر صرع طولانی شود اختلالات مغزی و اختلالات خلقی همچون افسردگی، اضطراب و مرگ ناگهانی برای بیمار ایجاد می کند، گفت: هرچند که صرع نسبت به سایر بیماری‌های مغز و اعصاب شیوع کمتری دارد ولی از لحاظ درمانی اهمیت آن بیشتر است.

دکتر پاکدامن در مورد هزینه درمان صرع در ایران گفت: بیماران مصروع در کشور مورد توجه در امر درمان و بیمه قرار گرفته و حدود ۵۰ دلار هزینه آنها در سال است درحالی که در کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی هزینه داروی این بیماران به تنهایی ۱ تا ۳ هزار دلار می باشد.

رئیس انجمن متخصصین مغز و اعصاب ایران در پایان سخنان خود گفت: امید است امسال نیز با برگزاری "چهاردهمین کنگره بین المللی صرع" ضمن همکاری با اساتید کشورهای خارجی و داخلی صاحب نظر در مورد این بیماری قدم های موثرتری در زمینه کنترل و درمان این بیماری در کشور برداریم.

در ادامه دکتر جعفر مهوری دبیر علمی کنگره، طی سخنانی هدف از برگزاری این کنگره را برگزاری یک نشست علمی صمیمی جهت تبادل آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها در زمینه درمان صرع عنوان کرد.

دکتر مهوری افزود: کمیته علمی این کنگره یک سال زمان جهت برنامه ریزی صرف نمود تا بتواند کنگره ای شایسته با همکاری ارزشمند انجمن های علوم مغز و اعصاب ایران و انجمن صرع ایران برگزار نماید.

دبیر علمی کنگره ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با ایجاد فضایی مناسب و کار آمد و با بهره گیری از مشارکت فعال و اظهار نظر همه شرکت کنندگان فرصتی را فراهم آورده تا مرزهای علم پزشکی را در درمان صرع به پیش برانیم و با ارائه درمان جدید، یک زندگی جدید را به بیماران اهدا کنیم.

 شایان ذکر است در حاشیه برگزاری این کنگره، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای دارویی و تکنولوژی در زمینه درمان صرع برگزار گردید.
 

no-alt

عکس از mui.ac.ir

no-alt

عکس از mui.ac.ir

no-alt

عکس از mui.ac.ir

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]