کد خبر : 61315 شنبه 23 دی 1396 - 11:50:30
برگزاری-مسابقه-فتح-پرچم-در-مرکز-تخصصی-آپا

با هدف کشف استعدادهای حوزه امنیت فناوری اطلاعات؛

برگزاری مسابقه 'فتح پرچم' در مرکز تخصصی آپا

سیناپرس: "آپا" برای پنجمین سال متوالی مسابقات ملی فتح پرچم را با هدف کشف و پرورش استعدادهای جدید در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و رشد و شکوفایی توانایی دانشجویان و علاقه‌مندان فناوری اطلاعات برگزار می‌نماید.

به گزارش سیناپرس اصفهان یکی از جذاب‌ترین مسابقات دانشگاهی، مسابقه فتح پرچم (CTF) است. مسابقات CTF یک مانور شبیه‌سازی‌شده در فضای سایبری محسوب می‌گردد که در آن متخصصین فناوری‌اطلاعات به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرده که در این دسته از مسابقات چالش‌های متنوعی در محورهای مختلف در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت آن‌ها در بخش‌های گوناگون مورد ارزیابی قرار گیرد. آپا با تجربه برگزاری موفق چهار دوره مسابقه CTF در سطح ملی در قالب جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، برای پنجمین سال متوالی مسابقات ملی فتح پرچم را با هدف کشف و پرورش استعدادهای جدید در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و رشد و شکوفایی توانایی دانشجویان و علاقه‌مندان فناوری اطلاعات برگزار می‌نماید.

این مسابقه سعی برآن دارد تا ضمن برپایی رقابتی جذاب بین افراد آشنا به این حوزه، با ارائه سوالات طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، افرادی که با این محورها آشنایی اندکی دارند را نیز تحت پوشش قرار دهد.

مرحله اول مسابقه به صورت برخط برگزار می‌شود. در این مرحله نیاز است تا ابتدا هر کدام از شرکت‌کنندگان در سایت مسابقه عضو شوند. پس از عضویت در سامانه، شما می‌توانید تیم مورد نظر خود را ایجاد نمایید یا به عضویت یکی از تیم‌های موجود درآیید.

مرحله اول مسابقه به صورت برخط در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ برگزار می‌گردد. به همین دلیل نیاز است تا کاربران قبل از موعد مورد نظر، حساب کاربری خود را ایجاد و تایید نمایند تا بتوانند در روز مسابقه، به سامانه وارد شوند. محدودیت در نظر گرفته برای اعضای هر تیم 5 نفر است.

تیم‌های برگزیده پس از ارسال write_up(روش حل سوالات)و تایید کمیته‌ی فنی مسابقه موفق به کسب جایزه در جشنواره خواهند شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]