کد خبر : 61311 پنج شنبه 21 دی 1396 - 10:39:19
استفاده-از-نخبگان-سریعترین-راه-حل-مشکلات-موجود

در نشست تحلیل "مطالبات و اعتراضات مردمی" مطرح شد:

'استفاده از نخبگان' سریعترین راه حل مشکلات موجود

سیناپرس: عضو هیئت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حرکت‌هایی که کور بوده و رهبری نداشته باشد بسیار خطرناک هستند و از مسیر اصلی خود منحرف می شوند و مردم به خواسته‌های خود نمی‌رسند.

به گزارش سیناپرس اصفهان، شهلا آکوچکیان، عضو هیئت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در حاشیه نشست تحلیل و گفتگو" مطالبات و اعتراضات مردمی" که به همت انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، چهارشنبه ( 20 دی ماه) در محل تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: سیستم سیاسی ما تشکل‌ها را قبول نکرد و خواهان سازمان دهی به  این تشکلها نیست.
 

وی ادامه داد: اتفاقی که در مجلس افتاد نیز در همین راستا است و باعث شد افرادی وارد مجلس شوند که پاسخگو به هیچ حزب خاصی نیستند که این امر باعث نابودی مجلس شده است.
 

 عضو هیئت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در کشور ما به سیستم حزبی و تشکل ها اجازه داده نشده است تا کار خود را به درستی انجام دهند و در این سیستم بسیار ضعف داریم. همین امر باعث عدم پاسخگویی نمایندگان و مسئولین به مردم و عدم تصمیم گیری های درست است.
 

آکوچکیان بیان کرد: در حال حاضر ما دارای دو تشکل اصلاح طلب و اصولگرا هستیم که آن ها را نیز نمی شود تشکل نامید و نوعی گرایش هستند به صورتی که وقتی می گوییم اصولگرا، چه اصولی را قبول دارد و یا اصلاح طلب چه چیزی را می خواهد اصلاح کند.
 

وی اظهار کرد: اگر سیستم حاکمیت می خواهد همراه با برون ریزی های مردم باشد باید به این امور توجه ویژه کند. در هر جامعه ای مخاطب و فرهنگ آن جامعه باید شناخته شود مشکلاتی از جمله بی اعتنایی به نخبه‌ها و یا افرادی که با واسطه‌هایی به قدرت رسیده اند به خاطر عدم توجه به مخاطب و فرهنگ جامعه است.
 

عضو هیئت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه ما تجربه یک انقلاب را داشته ایم، گفت: انقلاب همواره با سختی هایی همراه است و وقتی یک انقلاب صورت بگیرد افراد ضعیف و قشر آسیب دیده ضربه بیشتری می خورند و لذا این افراد با انقلاب به اهداف خود نمی رسند و تنها متضرر می شوند. لذا مسئولین باید از نخبه ها استفاده کنند تا بتوان مسائل و مشکلات موجود را اصلاح کرد.
 

آکوچکیان در راستای مطالبه گری و اعتراضات مردم، بیان کرد: مردم در راستای اعتراض کردن باید تمرین داشته باشند و مکانی موجود باشد و مردم با فرهنگ خاص اعتراضات خواسته های خود را بیان کنند و در بیان خوسته های خود از مسیر اصلی منحرف نشوند. و حرکت‌هایی که کور بوده و رهبری نداشته باشد بسیار خطرناک هستند و از مسیر اصلی خود منحرف می شوند و مردم به خواسته‌های خود نمی‌رسند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]