کد خبر : 61308 چهارشنبه 20 دی 1396 - 13:56:30
فناوری-اطلاعات-نقطه-عطف-حوزه‌های-مختلف-صنعت-است

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

فناوری اطلاعات نقطه عطف حوزه‌های مختلف صنعت است

سیناپرس: مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: فناوری اطلاعات نقطه عطف حوزه‌های مختلف صنعت است.

به گزارش سیناپرس اصفهان در هشتمین نشست روسای فناوری و اطلاعات شرکت های گاز استانی که به میزبانی گاز اصفهان برگزار شد مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران ضمن تاکید براهمیت و جایگاه صنعت IT در این شرکت گفت: در دو دهه اخیر، فناوری اطلاعات و ارتباطات بیشترین سهم را در تحول و توسعه جوامع به‌ویژه در مباحث کسب و کار داشته و بدون شک این فناوری تحولی شگرف و نقطه عطفی در حوزه‌های مختلف کاری به‌ویژه در صنایع است
.

شرکت گاز استان اصفهان اعلام کرده که سعید مومنیمهمترین بخش یک سازمان در صنعت فناوری اطلاعات،اطلاعات آن دانسته و تاکید کرده: مرکزیت این اطلاعات در مرکز داده داخلی به عنوان قلب تپنده شرکت نیاز به مراکزی با کارآیی، امنیت بالا و هزینه پایین برای ادامه حیات یک شرکت دارد.

 

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، پرهیز از دوباره‌کاری و صرف هزینه و زمان در موارد موازی، افزایش تعامل و هم‌افزایی را از جمله نتایج برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: تدوین رویه‌ها و مقررات استاندارد در بخش بالادستی صنعت گاز به منظور همگرایی و همسویی بین واحدهای فاوا و در نهایت ایجاد یکپارچگی در سطوح فرایند، اطلاعات، نرم‌افزار و زیرساخت، از دیگر اهداف این همایش است.

 

 

در ادامه، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، ابراز امیدواری کرد: برگزاری این همایش بتواند در مجموعه واحدهای فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز، یکپارچگی و هم‌افزایی بیشتری ایجاد کند.

 

سید مصطفی علوی، افزود: با رفع مشکلات، یکپارچگی و همگرایی مناسبی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در مجموعه شرکت ملی گاز ایران ایجاد خواهد شد.
 
وی، گفت: یکی از اهداف مهم از برگزاری این نشست اطلاع رسانی است، همچنین ارائه تجربیات و اقدامات شاخصی است که در هریک از شرکت های گاز استانی درحوزه IT انجام شده باشد و یا حتی بیرون از سازمان انجام شده و در شرکت ملی گاز کاربرد داشته باشد.
 
مهندس علوی، میزان دسترسی کارکنان واجد شرایط شرکت گاز استان اصفهان به رایانه را قابل ملاحظه عنوان کرد و گفت: ضریب دسترسی از 70.5 درصد درسال 90 به 96 درصد در سال 95  رسیده  و در سال جاری نیزبه 99.6  ارتقاء یافته است.
وی بیان داشت: در حال حاضر ۱۰۳ شهر 1۳۳۸ روستا به شبکه گاز استان متصل شده‌اند،که برای تأمین گاز این تعداد شهر و روستا؛ کاهش زمان اجرای شبکه، نصب و جابجایی علمک یا به‌طور کلی کاهش زمان ارائه خدمات ،کنترل تمامی درخواست‌های مربوط به انشعابات از جمله نصب انشعاب جدید، نصب علمک دوم، نصب مجدد انشعاب، جابجایی انشعاب، جمع‌آوری انشعاب، جمع‌آوری و نصب مجدد انشعاب، رسیدگی به انشعابات ناایمن یا غیر مجاز و سایر تعمیرات مورد نیاز انشعابات ،به‌روزرسانی نقشه‌ها، محاسبه هزینه‌های عملیات نصب و انشعابات و...بستر فناوری و اطلاعات نقش استراتژیک و بنیادی داشته است .
 
 در ادامه، نوریان مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اهمیت  جایگاه فناوری اطلاعات در صنعت گاز گفت: بکارگیری فناوری اطلاعات در صنعت گاز یک برنامه استراتژیک است که مانند هر برنامه می بایست رسالت و اهداف بر اساس راهبردها ، سیاست گذاری ها ی مجموعه مشخص گردد.
 
 وی تصریح کرد: ضروری است تا در این راستا برنامه های عملیاتی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت  تهیه شود.
نوریان با اشاره به اینکه خوشبختانه گستره بکارگیری فناوری اطلاعات درصنعت گاز روز به روز در حال افزایش است بیان داشت: برنامه راهبردی شرکت ملی گاز ایران الکترونیکی کردن تمامی خدمات، دسترسی آنی مشتریان به اطلاعات مورد نیاز است .
 
وی گفت: از تمامی روسا، مدیران و متخصصان فاوا در شرکت های گاز استانی انتظار می‌رود که در تولید و بکارگیری دانش های نوین و تکنولوژی های جدید تلاش بیشتری نموده و همچنین تجربیات و پیشنهادات خود را در راستای ارتقاء و استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت  ترسیم اهداف و محورهای صنعت گاز به ستاد شرکت ملی گاز ایران ارائه نمایند.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]