کد خبر : 61295 دوشنبه 18 دی 1396 - 11:11:45
شیوع-یک-ویروس-بر-گوشی-تلفن-همراه-

پلیس فتای اصفهان هشدار داد:

شیوع یک ویروس بر گوشی تلفن همراه

سیناپرس: رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: ویروسی که پس از نصب شدن بر روی گوشی‌های تلفن همراه اطلاعات آنها را پاک می‌کند در حال انتشار در فضای مجازی است.

به گزارش سیناپرس اصفهان به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: این روزها بنا به شرایط خاصی که حاکم هست، بعضی از افراد درصدد سوء استفاده از این شرایط هستند و باید بیش از پیش دقت کنیم و اطرافیانمان را نیز آگاه کنیم.

وی افزود: این ویروس با عناوین مختلف از طریق پیامک به کاربران ارسال شده و از آنها درخواست می‌شود روی لینک ارسالی کلیک کنند و به این صورت به محض کلیک کردن بر روی لینک ارسالی تمام اطلاعات گوشی تلفن همراه آن کاربر پاک می‌شود.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: ممکن است اپلیکیشن‌ها یا لینک‌هایی در گروه‌ها و یا کانال‌ها برای دور زدن فیلتر، لینک پراکسی، افزایش امکانات تلگرام و یا مسنجر جدید و ... پیشنهاد شود اما برای پیشگیری از آسیب باید به نکاتی توجه کرد.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان روی لینک‌های ناشناس کلیک نکنید، راجع به هر اپلیکیشن قبل از نصب مطالعه کنید و یا از افراد مطلع سوال بپرسید، به هیچ عنوان فایل اپلیکیشن‌ها را از گروه‌ها، کانال‌ها و منابع غیر رسمی دانلود و نصب نکنید و برنامه‌ها را فقط از طریق پلی استور (play store) یا افراد متخصص مطمئن دریافت و نصب کنید.

سرهنگ مرتضوی گفت: اگر برنامه‌ای بر روی گوشی دارید که مشکوک هستید که از چه منبعی نصب شده پاک کنید و در صورت نیاز مجددا از پلی استور یا با راهنمایی افراد متخصص نصب کنید.

کلید واژه ها: سیناپرس اصفهان - تلگرام - فیلتر -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]