کد خبر : 61076 چهارشنبه 19 مهر 1396 - 13:46:39
جهاد-صنعتی-اصفهان-یکی-از-قطب‌های-پژوهش-و-فناوری-است

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی:

جهاد صنعتی اصفهان یکی از قطب‌های پژوهش و فناوری است

سیناپرس: معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی گفت: چشم‌انداز جهاددانشگاهی تبدیل شدن به 20 قطب که 2 قطب آن بین‌المللی، 5 قطب منطقه‌ای و مابقی قطب ملی خواهد بود

به گزارش خبرگزاري سيناپرس اصفهان به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، صبح امروز محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهشی فناوری جهاددانشگاهی به همراه مهندس ولی‌ الله روشن مدیرکل دفتر تخصصی فنی و مهندسی و علوم پایه جهاددانشگاهی با حضور در واحد صنعتی اصفهان ضمن دیدار با همکاران حوزه‌ی پژوهشی واحد از فعالیت‌های پژوهشی این واحد بازدید نمودند.

 

در ابتدای این بازدید مرتضی تیموری رئیس واحد به حاضرین خیرمقدم گفت و سپس مهندس ابوذر پورمدنی معاون پژوهشی واحد به معرفی گروه‌های پژوهشی ژئوشیمی و کنترل و مراکز خدمات تخصصی کشاورزی، شیمی و مهندسی شیمی و مهندسی صنایع و توسعه‌ی سیستم‌ها پرداخته و اهداف حوزه‌ی معاونت پژوهشی واحد را ساماندهی، گسترش، تقویت فعالیت‌های پژوهشی، برنامه‌ریزی و هدایت امور تحقیقاتی با توجه به اولویت‌های جامعه و برنامه‌ی ششم توسعه‌ی جهاددانشگاهی (1400-1396) معرفی نمود.

 

پورعابدی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های متنوع و متعدد واحد صنعتی اصفهان اظهار داشت: با توجه به زمینه‌های پژوهشی مورد نیاز در استان اصفهان، در مجموعه فعالیت‌های بیشتری از واحد صنعتی اصفهان با توجه به مجاورت دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان انتظار می‌رود.

 

وی گفت: جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان می‌تواند ظرفیت‌های خالی آموزش عالی خود را با ظرفیت‌های پژوهشی جبران و با مدیریت خوب همراه نمودن حوزه‌های آموزشی و پژوهشی را امکان‌پذیر نماید.

 

پورعابدی بیان کرد: بهتر است واحدهای جهاددانشگاهی براساس توانمندی‌های خود بر روی یک یا دو حوزه‌ی برتر خود تمرکز نموده و پیش روند، چرا که در مجموع توان واحدها و دفتر مرکزی محدود بوده و بایستی مدیریت بیشتری اعمال شود.

 

معاون پژوهش، فناوری جهاددانشگاهی با بیان چشم‌انداز جهاددانشگاهی تبدیل شدن به 20 قطب که 2 قطب آن بین‌المللی، 5 قطب منطقه‌ای و مابقی قطب ملی خواهد بود، اظهار داشت: با توجه به تجربه و توان علمی، بایستی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، یکی از این قطب‌ها باشد.

 

پورعابدی با بیان این که حوزه‌ی پژوهشی واحد صنعتی اصفهان با توجه به ترکیبی از نیروهای باتجربه و جوان را همزمان دارد حرکتی با انگیزه شروع شده است، اظهار داشت: بالاترین سرمایه در جهاددانشگاهی نیروی باارزش انسانی است و شرایط کسب و کار در جهاد به گونه‌ای است که هر فردی بایستی یک پژوهشگر، بازاریاب و مذاکره‌کننده‌ی خوب باشد که در غیر این صورت عملکرد خوبی نخواهد داشت.

 

وی گفت: جهادگر باید به کاری که انجام می‌دهد اعتقاد داشته باشد و عشق بورزد که در غیر این صورت موفق نمی‌باشند. شرایط کار در جهاددانشگاهی شرایط الهام‌بخش بوده و نیروهایی که در بخش پژوهش و کسب و کار جذب می‌شوند بایستی نیروهای خاص باشند که در غیر این صورت کار مفید انجام می‌شود.

 

در ادامه روشن مدیرکل دفتر تخصصی فنی و مهندسی و علوم پایه جهاددانشگاهی نیز ضمن آرزوی موفقیت برای واحد اظهار داشت: در ساختار جدید حوزه‌ی پژوهشی بایستی اشتراکات بیشتری وجود داشته باشد و نگاه علمی در جهاد از بنیادی به کاربردی تبدیل شود یعنی نگاه اصلی به بازار باشد.

 

وی بیان داشت: بهتر است گروه‌های ژئوشیمی صنعتی اصفهان با واحدهای کرمان و یزد که در فلات مرکزی می‌باشند با هم همکاری نمایند و همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند: اگر از علم درآمدزایی انجام نشود، ناتمام است، هدف‌ها مشخص گردد تا منجر به درآمدزایی گردد.

 

در پایان جلسه نیز مهندس مرتضی تیموری رئیس واحد ضمن تشکر از بازدید ایشان از واحد صنعتی اصفهان؛ حمایت از طرح‌های مهمی چون؛ آب‌های ژرف، پروژه‌ی آبیاری زیرسطحی، پروژه‌ی تولید باکتری ضدیخ، اکتشاف مواد معدنی، پروژه‌های دقت‌سنج گلوله و پروژه‌ی تولید سوپرجاذب‌ها را خواستار شد.

 

/انتهاي پيام

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]