کد خبر : 61060 چهارشنبه 12 مهر 1396 - 12:46:37
جهاد-دانشگاهی-وارث-و-یادگار-شهیدان-است

در مراسم بزرگداشت شهدای جهاد دانشگاهی اصفهان مطرح شد:

جهاد دانشگاهی وارث و یادگار شهیدان است

سیناپرس:
رئیس جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان گفت: امنیت کنونی کشور را مدیون شهدا و رزمندگان مدافع حرم هستیم و جهاد دانشگاهی وارث شهیدان است.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان، مرتضی تیموری رئیس جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان در مراسم بزرگداشت شهدای جهاد دانشگاهی استان اصفهان که پیش از ظهر امروز در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان اصفهان برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های جهاد دانشگاهی جهت تجلیل از شهدای این نهاد اظهار داشت: برپایی چنین مراسمی به جهت تجلیل از مقام شهدای دفاع مقدس و شهدای جهاد دانشگاهی، در یک موسسه آموزشی جای تشکر و قدردانی بسیار دارد.


وی افزود: امام خمینی (ره) فرمودند که این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و به همین دلیل است که شهدای دفاع مقدس با تکیه بر همین کلام امام راحل بدون در اختیار داشتن تجربه قبلی، در برابر دشمن متجاوز ایستادگی نموده و درس خود در مکتب محرم وصفر را به خوبی پس دادند.


تیموری با بیان اینکه امنیت کنونی کشور را مدیون شهدای و رزمندگان مدافع حرم هستیم بیان کرد: اکنون اگر شهدای مدافع حرم و شهدایی چون شهید محسن حججی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب جبهه و دفاع مقدس را درک نکردند، اما به دلیل زنده نگه داشتن یاد  و خاطره شهدا به خوبی روحیه شهادت در آن ها محفوظ مانده است، نبودند امروز شاهد پیشرفت‌های کنونی کشور در عرصه‌های گوناگون نبودیم.


رئیس جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان ضمن تشریح خدمات جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان اصفهان در بسیاری از پروژه های نظامی در همکاری با سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از زمان دفاع مقدس تا کنون در حفاظت از کیان کشور پیشگام بوده است.


 وی در پایان خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی همواره حافظ روحیه جهاد و ایثار بوده و از دیرباز تا کنون پاسدار خون، وارث و یادگار شهیدان است.

/انتهای پیام

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]