کد خبر : 6106 پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394 - 00:29:56
صنعتی-شریف-و-صنعتی-اصفهان-در-جمع-400-دانشگاه-برتر-جهان

صنعتی شریف و صنعتی اصفهان در جمع 400 دانشگاه برتر جهان

دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه 300 تا 350 در جدیدترین فهرست ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در تازه‌ترین فهرست منتشر شده توسط Times Higher Education درباره رتبه بندی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی جهان دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه‌ 300 تا 350 به عنوان نخستین دانشگاه ایران در این فهرست قرار گرفت.

 

دانشگاه صنعتی اصفهان هم با کسب رتبه 350 تا 400 در جمع برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت.

 

انستیتو فناوری کالیفرنیا (کلتک) با کسب ۹۴.۳ درصد امتیاز (از ۱۰۰ امتیاز ممکن) در صدر قرار دارد و چهار جایگاه بعدی این فهرست به ترتیب به دانشگاه هاروارد، آکسفورد، استنفورد و کمبریج اختصاص یافته است.

 

همچنین دانشگاه‌های MIT، پرینستون، کالیفرنیا (برکلی)، کالج سلطنتی لندن و یل در رتبه‌های پنجم تا دهم برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند.

 

همچنین در ۱۰۰ دانشگاه نخست این فهرست نام ۱۲ دانشگاه آسیایی نیز به چشم می‌خورد که عبارتند از: دانشگاه توکیو از ژاپن با رتبه (۲۳)، دانشگاه ملی سنگاپور (۲۵)، دانشگاه هنگ کنگ (۴۳)، دانشگاه پکینگ از چین (۴۸)، دانشگاه تسینگوا از چین (۴۹)، دانشگاه ملی سؤول از کره جنوبی (۵۰)، دانشگاه ملی علوم و فناوری هنگ کنگ (۵۱)، انستیتو علوم و فناوری‌های پیشرفته از کره جنوبی (۵۲)، دانشگاه کیوتو از ژاپن (۵۹)، دانشگاه فنی نانیانگ از سنگاپور (۶۱)، دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ از کره جنوبی (۶۶)، دانشگاه فنی خاورمیانه از ترکیه (۸۵).

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها